אודות

ירושלים – בירת החינוך של ישראל! העיר ירושלים מבורכת במוסדות אקדמיים מצוינים, קהילת סטארטאפים ויזמים צומחת ומאגדת את מערכת החינוך הגדולה בארץ: מערכת המונה כ-300 אלף תלמידים, וכ-30,000 מורים הלומדים ומלמדים ביותר מ- 2,500 מוסדות חינוך בעיר. ביתא מחנכים – זרוע החדשנות החינוכית של מנהל חינוך ירושלים, נוצרה מתוך ההבנה שבמרחב הירושלמי ישנה חדשנות חינוכית פדגוגית שמתרחשת כל העת. חדשנות זו מתרחשת ברמת הכיתה בהובלת המורה או אף ברמת בית ספר, אולם היא נשארת כמשהו נקודתי. אי חדשני בלב ים המסורתיות, אך לא כקרקע יציבה להתמך בה ולצמוח ממנה. לשם כך הוקם גוף מרכזי המרשת את כל פעילות החדשנות החינוכית בירושלים, ופועל לקידום רעיונות פדגוגיים חדשים, הבשלת מיזמים חינוכיים ויצירת תשתית להטמעה ושכפול יוזמות מוצלחות. אנו מאמינים ב-BOTOOM UP- חדשנות שצומחת מלמטה למעלה. החדשנות, הייחודיות והיוזמות נמצאות כולן בשטח, ואנו משמשים כפלטפורמה עבורם.

מי אנחנו?

זיו בר
מייסד ומנהל ביתא מחנכים, \r\nפעיל בתנועה המבקשת להפוך את החינוך למרחב המעודד סקרנות, יצירתיות וככזה ששואף להיות רלוונטי לחיים של ילדים במציאות משתנה. נשוי למאיה ואבא לרומי ויהונתן. אוהב ספורט, מוסיקה וDND וסרטי מדע בדיוני.\r\nמייסד מחלקת החינוך במכון הישראלי לחדשנות, כיהן כיועץ שר החינוך לחינוך ערכי, בוגר תכנית מנדל.
עירית מרחב
מנהלת פדגוגית, מובילה את תכניות היזמות והחדשנות של ביתא מחנכים, פריקית של טכנולוגיה וחינוך, מורה לאנגלית וספרות במקצועה, בלוגרית, אמא לאביגיל וכפיר, מאמינה בחינוך בגובה העיניים ובתנאי אי וודאות. \r\n
השאם עכאווי
מנהל החדשנות החינוכית במזרח ירושלים, עובד במשך חמש עשרה השנים האחרונות בארגונים מקומיים ובינלאומיים שונים, ביניהם פרויקטים שונים מעולם החינוך.\r\nנשוי לסאוסן ואב להאני ולמאיה.
מיכל צור
מנהלת רשת קהילות ביתא מחנכים.\r\n מובילה את עולם קהילות המורים היזמים בירושלים. מגיעה מתחום החינוך הבלתי פורמאלי, נשואה לזיו, אמא לנועם ונילי. אוהבת אנשים ומילים.\r\n
שגיא וסרמן
מנהל מערך חדשנות בגילאי יסודי\r\nמקים של תנועת הנוער צמרת, היום מקדם את תחום החדשנות בחינוך בגילאי יסודי בירושלים. גר בצור הדסה עם אשתו ושני ילדיו. עוסק בחינוך דרך ספורט ומדריך טיולים, ובזמנו החופשי מגדל דבורים.\r\n
מרב אשל
פרויקטורית בביתא מחנכים, סטודנטית לחינוך וקרימינולוגיה באוניברסיטה העברית בירושלים, נשואה לנדב, מאמינה בפיתוח יצירתיות בחינוך ושימוש באמנות ככלים לשינוי החינוך.
אריה גוטליב
מנהל החדשנות בתחום נוער וצעירים בסיכון בעיריית ירושלים. עובד עם נוער נושר משנת 2007. מקים השירות הפסיכוסוציאלי של הבית הפתוח בירושלים.\r\n"הכייף שלי זה למצוא את החלק החסר בפאזל".\r\nשותף לחיים עם יעל ואבאל'ה מרדכי, נעמי, ועופרי.