אקוסיסטם ירושלמי

בתי ספר פורצי דרך

ממ"ד הרובע

בית ספר ממד הרובע הינו בית ספר צומח וקולט עליה, שמאופיין באווירה משפחתית וברצון להתחדש, תוך הקפדה על ראיית הילדים ומענה לצרכיהם.

לפרטים נוספים >
בית הספר הקהילתי קשת תלפ"ז

בית הספר לקח על עצמו משימה חברתית-ערכית ייחודית שהוא חינוך ממלכתי משלב. בית הספר משמש בית לתלמידים המגיעים מקבוצות שונות בחברה הישראלית, תלמידים חילוניים ודתיים לומדים בכפיפה אחת ובהרמוניה. בית הספר חרט על דגלו לשלב את תלמידים אלו יחד ולהוביל למידה הדדית זה מזה, להעמיק את ההיכרות בין הקבוצות וליצור אפשרות לכל קבוצה לבטא את

לפרטים נוספים >
אורט בית הערבה

אורט בית הערבה הוא תיכון מקצועי המעניק תעודת מקצוע ממשלתית לבוגריו במגמות: ניהול רשתות תקשורת וסלולר, אומנות עיצוב השיער ואוטוטרוניקה – מכונאות וחשמל רכב.

לפרטים נוספים >
אולפנת צביה יצירתית

תיכון לבנות תורניות למגמות: אומנויות העיצוב, אדריכלות ומחול

לפרטים נוספים >

תוכניות חינוכיות

חלוץ חינוכי

תוכנית של המכון הדמוקרטי בשותפות עם משרד החינוך העוסקת בהצמחת מנהיגות מורים, ובתהליכי שינוי של חדשנות פדגוגית בבתי ספר בפריפריה חברתית.

לפרטים נוספים >
מ'חדש

חולמים כיתה ירושלמית מ'חדש הינה תכנית של מנהל החינוך בעיריית ירושלים, אשר נוסדה בשנת 2016.

לפרטים נוספים >
הלימוד המשותף

מנהלים ומורים ממזרח וממערב העיר נפגשים ויוצרים שותפויות לימודיות

לפרטים נוספים >
בית ספר בקהילה

תכנית בית ספר בקהילה פועלת למתן מענה לצורך הבסיסי של כל פרט בתחושת שייכות ועל מנהת להגביר את הקהילתיות בשכונות העיר באמצעות בתי ספר כסוכני שינוי

לפרטים נוספים >

מרחבי חדשנות בעיר

איפכא

מרכז חדשנות חינוכי | רחוב השישה עשר 32, פסגת זאב, ירושלים | 073-394-6200 <br>
איפכא הוא מרחב מלא השראה לחדשנות חינוכית. משמש מרחב המאפשר למורים ולתלמידים מבתי ספר בשכונה ללמוד ולהתנסות בחינוך בגישה אחרת, בחשיבה רב-ממדית של איך ומה לומדים, ובמגוון רב של תחומים וכלים חינוכיים. המשך…

לפרטים נוספים >>
ירושלאב במוסררה

שבטי ישראל 22, ירושלים | 054-561-1292 | [email protected]

מעבדה חינוכית-אמנותית לייצור דיגיטלי. המעבדה משרתת את הסטודנטים בבית הספר מוסררה כמו גם את הקהל הרחב לאחר שעות הלימודים. המעבדה פועלת כמעבדה חינוכית וחממה טכנולוגית / אמנותית, מקדמת חדשנות טכנולוגית ויצירה חופשית ועצמאית. ומציעה למורים ותלמידים סדנאות מגוונות מעולם המייקרים.

לפרטים נוספים >>
החממה

מועדון הצבר 1, מינהל קהילתי גילה | 02-6461111

החממה – מרכז יזמות וחדשנות טכנולוגי במנהל קהילתי גילה – ירושלים, פרויקט בשיתוף משרד המדע והטכנולוגיה, עיריית ירושלים והחברה למתנ"סים, הוקם במטרה לפתח ולבנות קהילה באמצעות התנסות טכנולוגית חווייתית.

לפרטים נוספים >>

חברות וסטרטאפים חינוכיים

Annoto

054-563-6865 | support@annoto.net | 

אננוטו מאפשרת לכל גוף חינוכי אשר עושה שימוש בתכני וידאו להוסיף שכבת אינטראקציה חברתית על המערכות/אתרים הקיימים. המערכת מעודדת שיח ממוקד על כל רגע בווידאו והופכת את חווית הלמידה לחברתית. המערכת מספקת אנליטיקות ותובנות על הרגלי הצריכה והתנהגות המשתמשים מהיבט של אינטראקציה עם הווידאו ומההיבט החברתי. אננוטו זאת החוליה החסרה במעבר בין לימוד בקבוצה פיזית ללימוד אונליין.

לפרטים נוספים >>
I class

[email protected] | הארבעה 18, תל אביב |

מהיום לומדים אחרת. חברת ספרשת מציעה להנהלת בית הספר להעניק לתלמידים חווית למידה דיגיטלית , עשירה בכלים וירטואלים שיקדמו אותם להצלחה. אתר ספרשת מאגד מאות כותרים של ספרי לימוד, בשיתוף עם מעל 45 הוצאות ספרים לכיתות א'- יב', ובכך מאפשרת סביבת לימודים דינמית ואישית הן לתלמיד והן למורה. לספרשת ממשק נוח וידידותי למשתמש.

לפרטים נוספים >>
גלים

| 02-6584517 | [email protected] |

תכנית התקשוב הלאומית שמוביל משרד החינוך בשנים האחרונות מדגישה את החשיבות של שילוב תכנים מתוקשבים במהלך הלמידה הפרונטלית. סביבת הלמידה "גלים" (מיסודה של האוניברסיטה העברית) מספקת מענה מיטבי ומקיף לאתגרי תוכנית התקשוב הלאומית.  
הסביבה מציעה תכנים מתוקשבים בכל תחומי הדעת  (אנגלית, מתמטיקה, מדעים, עברית, מולדת וחברה, גיאוגרפיה, מורשת, כישורי חיים, מקרא ועוד) ולכל שכבות הגיל בבית הספר היסודי וחט"ב

לפרטים נוספים >>