בית הספר: מופת יער רמות אלון

האתגר / הצורך

התקופה הנוכחית מאתגרת את ילדי התקשורת אפילו יותר מהרגיל. נדרשנו לשאלה כיצד לסייע להם בפיתוח מיומנויות חברתיות בתוך המציאות הדיגיטלית המורכבת להם.

הפתרון / המודל להתמודדות עם האתגר

שיתוף פעולה עם תלמידי כיתות תקשורת מחטיבת ביניים רוטמן כדורי בגליל כאשר שתי הכיתות לומדות יחד להכיר כלים טכנולוגיים בסיסיים ואת אפשרויות התקשורת השונות בהם. במהלך שיעורי התקשורת המשותפים התלמידים מתאמנים בקבוצות ובזוגות על מיומנויות חברתיות שונות. 

רשמו את המתכון שלכם – מה הם השלבים / הצעדים שמרכיבים את הפתרון? 

  1. יצירת קשר עם המחנכת בבית הספר השני. 
  2. בניית תוכנית למידה משותפת. 
  3. הרצת התוכנית תוך בחינה רפלקטיבית של התהליך. 
  4. הרחבת השימוש בכלים הטכנולוגיים והתקשורתיים למעגלי המשפחה של התלמידים. כך, התלמידים יוכלו ליצור קשר עם בני משפחה רחוקים, דבר שנמנע מהם מכיוון שהתקשו לתקשר בכלים הדיגיטליים הקיימים.
  5. הרחבת המיזם לכיתות תקשורת נוספות בבית הספר.

מה המתכון דורש – מהם המרכיבים ההכרחיים, המשאבים הנדרשים, השותפים לדרך?

מחשב עם אינטרנט, מוכנות ללמידה, משאבי זמן, והכי חשוב- אנשים שמאמינים במה שהם עושים, מוכנים לנסות ולהתנסות ולתת לתלמידים שלנו הזדמנות.

 

המלצות למי שמשתמש ב"קוד" שלכם – מה הטיפ הכי חשוב כדי לשכפל את ההצלחה?

אמונה בתהליך, סבלנות ומוכנות לתרגל ולהתנסות.

מה הרווחתם מהפתרון?

המיזם כרגע בשלבי הרצה ראשוניים. בינתיים נחשפנו ליכולותיהם הטכנולוגיות של התלמידים באופן בלתי אמצעי, יצרנו חיברות ראשונית והתחלנו להכיר כלים טכנולוגיים החשובים מאוד לעידן הנוכחי. ההכרות עם הכלים חשובה לזמן קורונה ותסייע לילדים ליצור קשרים חברתיים בתקופה שבה הכל קורה מרחוק, אולם תסייע להם גם לאחר הקורונה מכיוון שתקשורת באמצעים דיגיטליים הולכת והופכת לנפוצה יותר ויותר בעידן הזה גם ללא קשר לקורונה.

בנוסף המיזם הזה נותן תקווה למשפחות של התלמידים, שיוכלו להיות עצמאיים יותר ויפתחו קשרים חברתיים בעקבות העבודה על המיומנויות האלו.

פרטים ליצירת קשר עבור מורים נוספים שירצו להתייעץ: 

רבקה אזואלוס – zrivki@gmail.com