חצי השנה האחרונה פתחה בפנינו הזדמנויות ליצירת מערכים חדשים, פרקטיקות יחודיות והתנסות בכלים שלא פגשנו קודם. בייחוד עכשיו, אל תשאירו את כל הטוב הזה רק לעצמכם! זה עובד רק ביחד.

השבוע בניוזלטר:

15 דקות על חדשנות חינוכית באמצעות שיתוף פעולה | בואו ללמוד יחד – כל מפגשי חודש נובמבר בסטודיו | נפתחה ההרשמה להשתלמות חדרי המורים בסטודיו של ביתא!גם אתם מוזמנים לקחת חלק בקוד פתוח | אשת החינוך שלנו היא ליהי שמיר  | ויש גם כלים דיגיטליים ללמידת עמיתים

מתרגשים עם תלמידי וצוותי החינוך של א-ד, ורגע לפני החזרה לשגרה, שיהיה
סופשבוע נעים ושבת שלום מביתא מחנכים!

#חדשנות_שצומחת_מהשטח

15 דקות על חדשנות חינוכית באמצעות שיתוף פעולה - ג'ייסון פאסאטה
בואו ללמוד יחד וזה מזה, וגם לקבל על זה גמול: ההרשמה להשתלמות הסטודיו של ביתא נפתחה!
כותרת 7
חודש נובמבר בסטודיו של ביתא: הצטרפו אלינו ללמידת עמיתים במרחב שבו הכל אפשרי - לחצו על התמונה לפרטים נוספים.
כותרת 3
קוד פתוח - בתי ספר משתפים פרקטיקות מהשטח

בתי ספר עם מודלים חדשניים? מורים ומורות יצירתיים? אנחנו מחפשים אתכם! 🦸🏽‍♀️🦸🏻‍♂️ 

בניתם שיעור מוצלח בעזרת כלי טכנולוגי חדש? הבנתם איך להפוך את התלמידים שלכם ליותר אקטיביים ואיך להתגבר על המרחק? 

שתפו אותנו בפתרונות שלכם לשאלות החינוכיות הגדולות של התקופה הזו! 

לחצו כאן והצטרפו אלינו לרשת הלמידה קוד פתוח 

ליהי שמיר | בית הספר רעות

ליהי- ירושלמית בליבה, כרגע מתגוררת בטבעון. בוגרת לימודי משחק וחינוך. נהנית מיצירה ותנועה, לומדת ומעמיקה בתיאטרון פלייבק. מרכזת זאת השנה הרביעית את מגמת התיאטרון בבית הספר רעות.

"למידת עמיתים בעיניי היא יצירת שיתופי פעולה שמרחיבים את ארגז הכלים שכל מורה מביא איתו, אבל בעיקר- זוהי הזדמנות לייצר חווית למידה משמעותית, מסקרנת ומרחיבה גבולות לתלמידים….  ולשם כך התכנסנו לא?"

כאשר סיימתי את לימודיי, נקלטתי מיד אל בית הספר רעות, מקום שמדבר בשפה ייחודית ורואה את טובתו של כל תלמיד, מקום שמהווה קהילה חמה, אינטימית ומשלבת. לאט לאט הכרתי את הצוות המסור שיודע לשתף, לשאוף, להציף שאלות ולחשוב כל הזמן איך ניתן להשתכלל ולהשתפר. אך בכל זאת…. להיות מורה לתיאטרון, זה לפעמים להרגיש קצת לבד במערכה, לדבר בשפה דומה וקצת אחרת, לרוב המורים לתיאטרון הם "יחידים במינם" בבתי הספר ואין צוות מקצוע שמקיף אותם. וכך, מתוך תחושה זו התחלתי לחפש שיתופי פעולה עם חברי צוות נוספים. בהתחלה עם רכז חינוך- חברה, אחר כך עם המורה לספרות וכן הלאה.. נוכחתי לגלות שקשרים אלו מזמנים פרויקטים ייחודיים ומעניינים!

כי בעצם….

אם לומדים את "הקמצן" של מולייר בספרות, אם מתעסקים באגדות החורבן בעשרה בטבת, אם צוות חינוכי מנסה לפתור בעיות של גיבוש שכבתי ומתעסק בניהול קונפליקטים.. למה רק לדבר על? אם אפשר להחיות את הנושאים השונים ואת הטקסטים הנלמדים ולייצר למשל העמדה בימתית וחוויה של הצגה מול קהל.

הפינה הדיגיטלית (1)
Annoto - פלטפורמה המאפשרת אינטרקציה חברתית ותגובות על גבי וידאו:
כותרת 6
  1. עמותת שוות מרימה את שבוע הנערה הישראלית במסגרתו כיתות יפגשו עם נשים מעוררות השראה. רוצים להשתתף? לחצו כאן 
  2. משרד החינוך מכון מופ״ת בשותפות קרן משפחת ליאון פותחים תוכנית יוקרתית למחנכות ומחנכי כיתות בחינוך היסודי. להגשת מועמדות לחצו כאן