מה חדש?

ביום רביעי קיימנו אירוע חגיגי לפתיחת שנת תש"פ – שנת פלאות – שהיה כולו עבור המורים והמורות הירושלמים.

חוץ מאוכל טעים, צילומי מגנטים, מתנות וחיבוקים, הרווחנו עוד כמה פלאות:

על רקע תערוכת כל התכניות החינוכיות של מינהל חינוך ירושלים, עמדו עשרות מורים נרגשים והרימו כוסית יחד עם הגברת חגית משה, סגנית ראש העיר ומחזיקת תיק החינוך ועם- יואב (זימי) זימרן מנהל אגף פדגוגיה במנהל, שנשאו דברי ברכה מרגשים לשנה החדשה.

באולם, פדות רוטנמר, רחל אביגד ובתול סולימן – שלוש מורות ירושלמיות מופלאות שיתפו אותנו בחלומות שחלמו והגשימו בכל הכח. תודה לכן על ההשראה!

יובל אברמוביץ, ממציא "הרשימה" , העביר הרצאה מרתקת על רשימות, חלומות והגשמת מטרות, והדריך אותנו לצעוק הכי חזק כדי שישמעו אותנו ויעזרו לנו להגשים;

ולבסוף, מר ‏אביב קינן‏, ראש מנהל חינוך ירושלים עלה לבמה והזכיר למורים ולמורות, שבירושלים – הם לא צריכים לצעוק את החלומות שלהם, כל מה שצריך זה פשוט להירשם לאחת מאינספור התכניות של המנהל שמאפשרות לאנשי החינוך להגשים את החזון והרעיונות החינוכיים שלהם.

תודה לשרון פילוסוף, האחת והיחידה שעשתה הכל בכדי שלמורים ולמורות הירושלמים יהיה ערב מופלא ומכובד כמו שמגיע להם.
לשותפות המופלאות לדרך: לימור ריסקין ולצוות מ'חדש, תמר אלדר וחוה טרייטל.

ולכם – אנשי החינוך הירושלמים, על כל העבודה המאומצת, הלהט והתשוקה שאתם משקיעים במערכת הירושלמית, ועל החלומות שאתם חולמים ומגשימים.

שנה טובה ומופלאה!
לכל התמונות מהאירוע לחצו כאן 

מוזמנים ומוזמנות לתייג עצמכם באלבום בפייסבוק. כאן

את השבוע שעבר סיימנו בסיור מרתק במיוחד עם משלחת מקסימה של אנשי חינוך שהגיעו אלינו הישר מסין הרחוקה!
במסגרת הסיור ביקרנו במרכז החדשנות איפכא, שם נפגשה המשלחת עם זיו בר שהציג את פעילות ביתא מחנכים והחדשנות החינוכית בעיר.
אחרי הדיבורים – עוברים לשטח! הקבוצה סיירה בשלושה בתי ספר ירושלמים יוצאי דופן שמובלים על ידי מנהלים מופלאים: בית הספר הניסויי, בית הספר לחינוך מיוחד אלבכריה בבית חנינא ובית הספר הממלכתי קהילתי מנשה אלישר.
מפגש הסיכום נערך עם ראש מינהל חינוך ירושלים ‏אביב קינן, שהרחיב את הלב והדעת על מערכת החינוך הירושלמית והשאיר את כולם עם טעם של עוד.
יאללה, מתי אנחנו נוסעים לסין?

תכניות ביתא

'אפילו אם אתה יודע אלף דברים,
אל תתבייש לשאול את זה שיודע דבר אחד'

בפעם הראשונה – הושקה במזרח ירושלים תכנית "המגדלור" – תכנית משותפת של האגף הערבי עם ביתא מחנכים ובליווי PresenTense: תכנית חדשה שמטרתה להפיץ מודלים חינוכיים הוליסטים פורצי דרך, לטובת פיתוח וקידום החינוך בירושלים.
התחלנו עם שלושה צוותים מבתי ספר מעוררי השראה, אשר פיתחו מודל ייחודי, אשר מתכנסים יחד כדי ללמוד איך לעצב את המותג שלהם ולהתוות את הפדגוגיה החדשנית של בית הספר, להטמיע אותה בבתי ספר אחרים, ולהפיץ את האור!
צפו לעדכונים… אנחנו כבר מתרגשים!

מאיץ יאללה חדשנות של האגף הערבי וביתא מחנכים פותח את השנה השלישית שלו!

משנת 2017, 103 אנשי חינוך מ- 17 בתי ספר ממזרח העיר לקחו חלק בתוכנית מתוך רצון לעשות שינוי במערכת החינוך הירושלמית, ופיתחו מיזמים מובילים שכבר כעת יכולים להפוך את בתי הספר של היום לפורצי דרך וחדשניים יותר לעתיד. לרשימת המיזמים המלאה: לחץ כאן.

במסגרת המחזור השלישי של המאיץ יצטרפו השנה יותר מ-35 אנשי חינוך יזמים ממזרח ירושלים עם רעיונות כיצד לתת מענה לצרכים של מערכת החינוך הירושלמית.

המאיץ יאפשר הזדמנות אדירה לפיתוח והטמעה של יוזמות חינוכיות מובילות ולהשפעה על התרבות הארגונית בבתי הספר בירושלמים.

לרשימת המיזמים שפותחו עד כה לחצו פה

שני מיזמי הדאטתון שלנו נקודה טובה ו select star החלו השבוע את תכנית אד סטארט היוקרתית לפיתוח נוסף של המיזמים שלהם והפצה ברמה הארצית
כל הכבוד ובהצלחה רבה! גאים בכם!

דברים גדולים, בקטנה:

סדנה לתושבות פעילה בעולם הדיגיטלי למורים בחטיבות הביניים בירושלים.
הסדנה תועבר על ידי ערן יובל- במאי ומנהל קריאייטיב ומרצה בכיר במחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל.
הזדמנות חד פעמית שלא תחזור על עצמה!

הסדנה מוכרת גם כגמול להשתלמות.
לפרטים והרשמה כאן

קבלו חם-חם מהתנור, את המדריך השלם להתנדבות של בני נוער עם מוגבלות, שפותח במסגרת תכנית הפיילוט 'לשם שינוי'. בשותפות של ג'וינט- אשלים, משרד החינוך, משרד העבודה הרווחה והשירותים החברתיים, הרשת להתנדבות ישראלית, אלווין ישראל והמרכז לשלטון מקומי. מיותר לציין שהמדריך מתאים גם לבני נוער ללא מוגבלות ולמתנדבים מבוגרים עם מוגבלות.
תכנית "לשם שינוי" ריכזה ופיתחה ידע וכלים בנושא, אותם תמצאו באתר החדש.
מוזמנים לעשות שימוש ולהפיץ הלאה!
נכתב על ידי המובילה הירושלמית – מיכל לויט
לצפייה במדריך כאן

שתפו -

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter