מורים חדשים

אחרי החגים הגיע וכולנו מתרגלים חזרה לשגרה, אבל יש כאלה שהשגרה הזאת חדשה להם במיוחד. הניוזלטר הזה מוקדש כולו למורים החדשים, מלאי המוטיבציה שעוד מחפשים את מקומם במערכת, ולותיקים שסוללים להם את הדרך.

השבוע בניוזלטר: פרקטיקות לקליטת מורים חדשים

קים סיגל פולקמן עם המלצות לקליטת מורים חדשים | עירית שריג בפניה למנהלים ולמורים הותיקים | איך זה קורה בבית הספר אור תורה בנים | איסראא עכארי היא אשת החינוך שלנו | ובפינה הדיגיטלית: צרו את סביבת הלמידה הדיגיטלית שלכם.

חזרה קלה לשגרה, סופשבוע נעים ושבת שלום ממינהל חינוך ירושלים!

למידה חוץ כיתתית
טל לב-ציון | רכזת תוכן ורישות, ביתא מחנכים

במהלך השירות שלי בחיל החינוך פגשתי בחור צעיר ומוכשר מאגף החינוך של עיריית באר שבע ששאל אותי מה ארצה לעשות כשאגדל. כשעניתי לו שאני חושבת להיות מורה הוא ישר הניד בראשו בנחרצות ואמר: "לא לא אל תעשי את זה, זה קטן עליך, זה לא כמו שזה נראה מבחוץ, למורים אין באמת חופש ומרחב לפעול, הם בסך הכל בורג בתוך מערכת, חבל את תרגישי מתוסכלת וכלואה, את יכולה לעשות הרבה יותר מזה". הוא דיבר מניסיונו האישי, היה שם במשך שנה ועזב.

במשך השנים שמעתי עוד ועוד קולות כאלו, ולמרות זאת, על החלום שלי להיות מורה לא וויתרתי. השנה אני לראשונה צועדת אל תוך שערי בית הספר בנעלי המורה. אבל הדברים שהוא אמר לי אז נשארו חקוקים אי שם. הפחד שאולי אתאכזב, שאולי זה באמת לא מה שאני חושבת, שאולי באמת לא אצליח ושמה שכולם אומרים באמת נכון, שאי אפשר לחלום, שהכל בגלל המערכת, והכל אבוד.

תמונת פרופיל

במהלך שנתיים של עבודה בביתא מחנכים, נחשפתי לכל כך הרבה מורים יוזמים וחולמים, נחשפתי למערכת שעוזרת להצמיח כנפיים ולא מקצצת אותם. הבנתי שעם קצת תמיכה מבחוץ, מרחב החופש וההשפעה של מורה הוא אדיר. ראיתי מורים שאוהבים את המקצוע שלהם, מורים שעושים פלאים, מורות שנמצאות במערכת כבר שנים ובוחרות לחדש ולהתחדש בתוכה. ראיתי אנשי חינוך שנתקלים באתגרים וקשיים אבל ראיתי גם בתי ספר ומנהל חינוך שנותנים גב, דחיפה ואופק.

ואני, עם החשש ההוא שעוד מנקר בי, שכבר לא עומדת צופה מהצד אלא קופצת לתוך המים, מתפללת שחלקי יהיה עם אותם מורים חולמים שפגשתי.

את הניוזלטר הזה, בחרנו להקדיש לטובת החולמים הצעירים, שמאמינים ורוצים, אבל זקוקים לתמיכה של מי שכבר שם כדי שהחלום לא יכבה. בניוזלטר הזה בחרנו להפנות את תשומת ליבכם אל המורים החדשים אצלכם בבית הספר. לקרוא לכם, החולמים המנוסים – אל תתנו לנו ללכת לאיבוד. ולכם המורים החדשים – ברוכים הבאים לקהילת אנשי החינוך החולמים של ירושלים, חיכינו לכם.

חזרה לשגרה טובה,

טל.

רוצים לומר לנו משהו? כאן מגיבים לנו:

כמה המלצות לקליטת מורים חדשים | קים סיגל-פולקמן, מנהלת ביתא מחנכים
קים

את היום הראשון שלי כמורה אני לא יכולה לשכוח. ביננו, מי כן?

אבל אני זוכרת גם את היום הראשון שלי בטירונות או היום הראשון שלי בביתא מחנכים. התחלות חדשות הן משמעותיות, כל החושים פתוחים ואנחנו בקליטה מלאה, שלא לומר – מוצפות. מנסים להבין מי נגד מי, איפה הכיתה של השיעור הבא, איך משיגים כוס לקפה אם בחדר מורים נגמר ועם מי אני מדברת בקשר לחלון של הארבע שעות שמופיע לי במערכת ביום שישי…

אז למה בעצם קליטת מורים היא סוגייה כל כך מורכבת? מה גורם למורים מעולים להבין תוך שלוש או ארבע שנים שההרפתקה הזו לא בשבילם?

הסיפור האישי שלי עם קליטת מורים דווקא לא מתחיל עם הקליטה שלי. למזלי, היא הייתה מצוינת. זכיתי ברכזת מגמה מעולה, סבלנית ומקצועית. בצוות נפלא והזדמנויות לעבודת צוות משותפת ומפרה. מעבר לשעות ההוראה שלי גויסתי לתפקיד בבית הספר שהיה מבוסס על ניסיון מקצועי קודם שאינו קשור לחינוך וקיבלתי בו הרבה עצמאות, סמכו עלי לבצע אותו וחווית האמון שנוצרה היתה משמעותית ומעצימה עבורי. בקיצור זה עבד. נקלטתי כל כך טוב שלקח לי 13 שנה לעזוב וגם היום חתיכה מהלב שלי עוד שם, בתיכון בו לימדתי שבעצם הפך לבית. 

אני יודעת שאני ברת מזל. לא רק בגלל שהיה לי טוב, אלא בגלל שלקולגות מופלאות שמהר מאוד הפכו לחברים היה לא טוב. הם נאבקו במערכת שנאבקה בהם, הם לא הצליחו להתמודד עם העומס או היעדר העצמאות, הם חיפשו את ניצוץ המשמעות והרגישו שאבד להם. וכך היה שאחרי שנתיים, שלוש לפעמים אפילו ארבע הם עזבו. חלקם יצאו מעולם החינוך בכלל, חלקם עברו לחינוך הבלתי פורמאלי והיו כאלה שפשוט עברו לבית ספר אחר. 

בהתחלה הייתי המומה, העציב אותי לוותר שוב ושוב על שותפים מקצועיים ומשמעותיים ובכל פעם קיוויתי שזו הפעם האחרונה. אבל עם הזמן והפרידות הבנתי שיש כאן משהו עמוק ושחייבים לפצח אותו, אז צללתי פנימה והתחלתי לשאול. ראיינתי עשרות מורים שעזבו את המערכת ולמרות שונות גדולה בסיפור המסגרת או הנסיבות בסוף הסיבות לעזיבה חזרו על עצמן. כנראה שלא במקרה. השלב הבא היה לבנות תוכנית מקיפה לקליטת מורים ולשכנע את המנהלת שלי שאנחנו יכולים לפעול אחרת. 

לימים, בית הספר שלי זכה בפרס הקליטה המיטבית של משרד החינוך. אז נכון – זה לא פרס נובל, אבל זה לא היה במקרה והנה כמה עקרונות שהנחו אותי בכתיבת אותה תוכנית. לא הכל מתאים או נכון לכל מסגרת אבל אני ממליצה לנסות לאמץ לפחות עיקרון אחד, מקסימום זה יצליח:

  1. לשאול. כדי להבין מה הצרכים של מורים חדשים צריך קודם כל לשאול אותם, לכל אחד יש צרכים שונים שמבוססים על קשיים שונים. לוקח רק כמה דקות לבנות שאלון פשוט כדי למפות צרכים, חוזקות, תחומי עניין וכיון מועדף לפיתוח מקצועי ואפשר ללמוד ממנו המון!!
  1. להקשיב. מורים חדשים צריכים שיקשיבו להם. את הקושי לצד ההצלחות, את הנפילות לצד החוויות המשמעותיות. פנו זמן בכדי להקשיב להם. אפשר לקבוע מסגרת של מורה מאמץ, משהו קליל ולא מחייב, אפילו פעם בחודש עם מורה ותיק ונחמד שישמח להתפנות לכוס קפה ולהקשיב, לחשוב יחד, להתבאס על הקושי ולחגוג הצלחות. לא מסובך, נכון?
  1. לראות. מורים חדשים צריכים שיראו אותם אבל תצפיות יכולות להיות חוויה מעצימה או הרסנית. הקפידו להכין את המורה החדש לתצפית, הדגישו את הנקודות לשימור, עזרו לו לזהות את החוזקות שלו והימנעו מלהפןך את התצפית לחוויה קשה או מציפה. אין צורך להעמיס בהערות או הארות, בחרו מה חשוב והתמקדו בזה. שלבו את התצפיות בהם בהזמנה לצפות במורים אחרים. אפשר ללמוד המון ממורים ותיקים וחשוב להיחשף להזדמנות הפז הזו.
  1.  לחנוך. מורה חונך הוא דמות משמעותית חשובה מאין כמותה, תפקידו להתבונן, לייעץ ולתמוך. כל זה לא יכול להתאפשר אם המורה החדש לא מרגיש בטוח. ההמלצה שלי היא קודם כל לקחת את תפקיד החונך ברצינות, להתפנות אליו ולהקדיש למורה החדש את הזמן לו הוא זקוק מכל הלב. חשוב שהחונך לא יהיה רכז המקצוע או הממונה הישיר על המורה החדש, אנחנו רוצים לאפשר מרחב טעות בריא ולא לשבת על הוריד.
  1.  להנגיש. הנגישו את הידע: מה אסור לפספס בתלוש המשכורת, איך משתמשים במשוב, מה הם הכלים הטכנולוגים שעומדים לרשותם בבית הספר ועוד ועוד. ידע זה כוח ואנחנו רוצים לתת אותו בנדיבות ובבהירות.
  1.  לפנות. מורים צריכים זמן פיתוח. ותיקים וחדשים כאחד, אבל חדשים צריכים יותר. הם בונים הכל בפעם הראשונה וחשוב לכבד את הזמן שלהם, הוא יקר. הימנעו מלהעמיס עליהם שעות הוראה או ריבוי כיתות ומקצועות. פנו אותם להיכרות עם התלמידים שלהם, עזרו להם להעמיק מיומנויות וצמצמו את חווית ההצפה ככל שניתן.
  1.  להעצים. שיחת משוב היא פונקציה שכולנו מכירים, המנהל או החונך צופים במורה ואז יש פגישה בחדר המנהלת עם משוב מלא בנקודות שימור ושיפור. אבל מה עם ההפך? מתי שאלנו את המתמחים שלנו מה הם חושבים על בית הספר? אולי נקודת המבט הרעננה שלהם יכולה להאיר פינות שאנחנו פיספסנו. תנו להם הזדמנות ללמד אותנו משהו ועל הדרך העניקו להם תחושה של משמעות.
  1.  ליזום. מורים חדשים מגיעים עם מוטיבציה ורצון להשפיע, חלקם עם ניסיון בהדרכה או חינוך בלתי פורמלי, אחרים עם ידע רחב בתחום הדעת אותם הם מלמדים, כל אחד והאוצרות שלו. תנו להם ליזום ולהוביל רעיון, תמכו ביוזמות שלהם, הראו התעניינות ותנו גב זו הדרך הטובה ביותר לחזק את תחושת המשמעות והשייכות לבית הספר.
  1.  קבוצת שווים. מורים חדשים יכולים ללמוד המון ובעיקר להתחבר למורים חדשים אחרים. כדאי לפנות אותם לפחות פעם בחודש אחד לשני, ללמוד יחד, לשאול, לצחוק ולהבין שצרת רבים חצי נחמה. אם יש עמדות אישיות אפשר לשבץ אותם קרוב כדי לעזור למפגש הבלתי אמצעי להתרחש. לא חשוב איך, העיקר שיכירו אחד את השני ויוכלו קצת להישען.
  1. והכי חשוב לפרגן! השתלבות במערכת חדשה היא קשה ויש למילה הטובה שלך כוח אדיר.

סוגיית קליטת המורים איננה סיפור חולף או פרטי של מורה כזה או אחר. היא אמיתית וכולנו היינו שם, ולכן חשוב לעצור שוב ושוב ולהתבונן עליה. תמיד מישהו בחדר המורים הוא המורה החדש הזה ופעם אלו היינו אנחנו. אם נעזור להם להקלט בצורה מיטיבית, נלמד אותם את כל מה שאנחנו כבר הבנו, וניתן להם להזכיר לנו למה הגענו לכאן מלכתחילה, כולנו נרוויח.

עשו זאת בעצמכם | עירית שריג

מנהל.ת יקר.ה, מה סיפור הקליטה של המתמחה שקלטת מספר על בית ספרך? האם חשבת מה חווית קליטתו של המתמחה בבית ספרך מספרת על התרבות הבית ספרית שאת.ה מוביל.ה, על צוות המורים שלך, על החוזקות של בית ספרך?

מורה ותיק.ה, האם ידעת שגם לך יש את היכולת לחנוך וללוות קליטה של מורים חדשים?

מורים חדשים זקוקים לעזרה של המורים הוותיקים וצוות בית הספר על מנת להיקלט באופן מיטבי. העזרה שלכם יכולה למנוע את הנשירה שלהם.

מנהלים, מורים לכל אחד יש יכולת השפעה על תהליך הקליטה של המורים החדשים בבית הספר שלו.

עירית שריג, רכזת תחום חונכים למורים מתחילים באגף התמחות וכניסה להוראה וראשת יחידת כניסה להוראה באוניברסיטה העברית בירושלים, מספרת לכם איך אפשר לעשות זאת:

מורים ותיקים? לחצו כאן >>

מנהלים? לחצו כאן >>

כותרת 7
מפגש פתיחה קהילת מורים חדשים

'זה היה אירוע כזה חשוב. אני ממש אשמח לבוא לעוד, אפילו שאני עוד לא 'מורה אמיתית'…" אמרה לנו מורה צעירה אחת, בחיוך מהוסס. 'מה זאת אומרת לא מורה אמיתית??' אמרנו לה. 'את מלמדת בכיתה, את עומדת מול תלמידים? אז את מורה אמיתית.'

30 מורים חדשים ואמיתיים הגיעו בתחילת החודש למתחם ה-JVP, בו קיימנו את המפגש הראשון של השנה בסטודיו של ביתא, שהוקדש הפעם למורים חדשים במערכת החינוך. באווירה נעימה של תחילת סתיו, הם נהנו מלא מעט פינוקים בדמות כלי עבודה מעולים, מרחב שמאפשר מפגש, ליווי אישי של אנשי מקצוע לפי שלבי החינוך השונים, אוכל מעולה, וכמובן, זמן חשיבה משותפת וסיעור מוחות.

המשכנו משם להרצאה המעולה של שי גיליס מתיכון הרטמן לבנים  על איך לקרוא את תלוש השכר שלנו, וכיצד להגדיל את התגמול שאנחנו מקבלים כמורים.

היה מעניין ומלא השראה, והכי כיף שזו רק ההתחלה!

הכניסו ליומנים – אירוע פתיחה 'הסטודיו של ביתא'
כותרת 3
אור תורה אריאל בנים | איך עושים את זה אצלנו

חוץ משלט ברוכים הבאים, עוגה או ממתק ושיחה חגיגית בחדר המנהל, מה עוד עושים כשמורה חדש נקלט בבית הספר? 

בואו תראו איך זה קורה אצלנו.

השאלה הראשונה שאנו שואלים מורה שמצטרף לצוות החינוכי היא: מה אתה מביא איתך שאנו לא יודעים? הכוונה לחלום, כישרון, או תחום עניין חוץ מהתחום הפדגוגי. יש מורים שסיפרו על תחום באמנות, יוגה, כתיבה, ועיסוק תורני מעניין. אנחנו מתייחסים לאדם שהוא ורואים אותו באופן הוליסטי, ואת הדברים האלה נרצה שיביא לידי ביטוי מול התלמידים והצוות החינוכי כדי שיבוא לידי ביטוי באופן מקסימלי.

יש שתי קבוצות של "מורים חדשים", האחת היא של מורים חדשים במערכת החינוך, בשנת התמחות (סטאז') וקבוצה שניה של מורים בעלי ניסיון אבל חדשים בבית הספר. למורים המתמחים יש חונך מקצועי על פי רוב מתחום הדעת בו הם עוסקים, ועל פי דרישת משרד החינוך מתקיימים שיעורי צפייה של החונך ושל המנהל. 

בנוסף לחניכה הזו, לכל מורה חדש, מתמחה או ותיק, מוצמד מלווה מהנהלת בית הספר. הליווי מתבצע באמצעות מפגש דו שבועי הקבוע במערכת. השיחות האלו הן הזדמנות לשיחה אישית על מגוון נושאים: תנאי העסקה, "מיקום בחדר המורים", התייחסות למערכת השעות, דילמות חינוכיות, חזון בית הספר, הייחוד של קהילת בית הספר. זה גם המקום לחלום על הדברים שבשבילם המורה הגיע לבית הספר שלנו. מטרת המפגשים היא לחסוך "שכר לימוד" מיותר ולחבר את המורה החדש למרקם הבית ספרי ויחד עם זאת להביא את עצמו לידי ביטוי מקסימלי.

לכל מורה חדש מפגש רבעוני עם המנהל. מטרת המפגש היא להתגבר על הפער של "מה שרואים משם שלא רואים מכאן", להיעזר בנקודת המבט הטרייה והנקייה של המורה החדש כדי לשים לב לדברים שדרושים תיקון במערכת. המנהל שומע מהמורה מה הרושם שלו מבית הספר ובאלו דברים הוא מבחין שהצוות הותיק כבר התרגל. בהמשך המפגש מצטרף חבר ההנהלה המלווה ויחד מגדירים משימה אחת או יעד אחד לשיפור לרבעון הבא.

עוד נקודה שאנחנו משתדלים לשים אליה לב היא הנוכחות של המורה באירועים הבלתי פורמליים שבהם פוטנציאל ההשתלבות הוא הגדול ביותר. מורה חדש מתבקש להשתתף לפחות בשני טיולי בית ספר עם לינה, גם אם הטיול "נופל" על יום שהוא לא מלמד או שהוא לא מתחום הדעת שלו. מטרת ההשתתפות היא לחוות את הווי בית הספר באופן לא אמצעי ולהעמיק את הקשר עם אנשי הצוות והתלמידים.

אנחנו באור תורה, רואים את הפוטנציאל האדיר שהמורים החדשים באים איתו, המוטיבציה, הסקרנות, והחלומות, לצד זאת, אנחנו גם מזהים את האתגרים הרבים שעלולים לעמוד בדרכם ומנסים לעשות את המקסימום כדי להקל עליהם את ההתמודדות ולאפשר להם לפרוח. 

האם יש אצלכם בבית הספר תהליכי קליטה ייחודיים?
ספרו לנו איך עושים את זה אצלכם בבית הספר ונשתף בזה אחרים!
אשת
איסראא עכארי | מורה שנה ראשונה בבית ספר א-טור

שמי איסראא עכארי. אני בת עשרים וחמש. אני מורה לשפה הערבית בחטיבת הביניים לבנות אל-טור וזו השנה הראשונה שלי שם. סיימתי את לימודיי האקדמאיים באוניברסיטה היוקרתית בבית לחם.        

בחרתי במקצוע הזה בזכות המורה שלי, שגרמה לי לראות את הדברים מזווית חיובית. מקצוע ההוראה מכיוון שזהו המקצוע הנשגב ביותר בעיניי. לדעתי המורה הוא מודל לחיקוי בעיני תלמידיו. להיות מודל לחיקוי של התלמידות שלי, שילמדו ממני, זה גורם לי אושר. המורה הוא כמו שליח ואבא, והתלמידים הם הילדים. לשאת את דגל המודל לחיקוי והפצת הידע והאהבה בו זמנית בקרב הדור החדש שנחוץ למישהו שיבין אותו בדרך הנכונה, זה משהו עצום. 

מורה חדשה

אחד החלומות שלי כמורה הוא להסיר את הסטריאוטיפ השגוי לגבי המורה. המורה הוא כבר לא זה שמעביר שיעורים לתלמידיו בכדי שישננו אותם, אלא הוא גם מורה ותומך לתלמידיו. כמו כן, הוא צריך לתת להם את מלוא התמיכה על מנת שיוכלו לעשות את צעדיהם הראשונים לקראת המקצוע שילמדו וייצאו רופאים, מהנדסים, מדענים ואנשי רוח. בנוגע למקצוע שבחרתי – הוראת השפה הערבית, החלום שלי הוא שיתייחסו אליה באופן שיגרום לתלמיד להיות קשור אליה מכיוון שהיא הבסיס של זהותו. הקשר של התלמיד לשפה תלוי במורה ובבית הספר ובאופן בו הם מלמדים.

תחושת הנוחות של אדם ביום הראשון שלו בעבודה היא הכרחית בכדי שיוכל להמשיך עם אנרגיות. האנרגיות הללו חשובות במיוחד במקצוע ההוראה מכיוון שהן משתקפות אוטומטית על התלמידות. היום הראשון בכל עבודה נושא עמו הרבה רגשות מעורבים, תחושות של אושר, פחד ודאגה, והרבה שאלות: איך אראה? האם אסתגל עם המורים והתלמידים? ועוד שאלות. הדבר שהכי עזר לי ביום הראשון הוא שרכזת השפה הערבית קיבלה אותי באהבה וסיפקה לי תמיכה נפשית לפני שנכנסתי לכיתות. כמו כן, כלל המורות בירכו אותי בחיוך כאילו הכרנו זמן רב, והדבר השפיע עליי באופן חיובי.

העצה הכי שלי לבתי ספר שמקבלים מורים חדשים – היא לקבל את המורים החדשים בחיוך, לתמוך בהם נפשית, זה מחזק ונותן המון כוחות להתגבר על ההתחלה החדשה והמתאגרת. בנוסף, אני חושבת שחשוב לתת למורים החדשים ייעוץ בנוגע להמשך מסלול הקריירה שלהם. 

הפינה הדיגיטלית (1)
בואו להיות אריות בכיתה! 
 

הכלי החזק ביותר ללמידה היברידית הוא ללא ספק סביבת הענן. 

כמו בכל דבר בעולם, גם כאן, גוגל ומייקרוסופט עושות בניהן תחרות רצינית מי נותנת מענה טוב יותר למורים ותלמידים.

אם אתם מורים חדשים ועוד לא ארגנתם לעצמכם כיתה וירטואלית מושלמת, זה לגמרי הזמן.

בואו ללמוד מאפס למאה את סביבת הענן של google ו-microsoft 365.

כותרת 6