אי אפשר לעסוק בהערכה מבלי להציץ לאוצר הבלום שהוא ההערכה החלופית בחינוך היסודי.
והיא צודקת. הרי היסודי המציאו את ההערכה חלופית. מילים טובות במקום ציון, הסתכלות על הדרך, משוב בתוך הכיתה.

אז איך עושים את זה בתקופת קורונה, וממציאים את עצמנו, שוב, מחדש?

השבוע בניוזלטר:
ענבל סיטון על הערכה ממנפת | מהרהורי ליבו של מורה, ולבקשתכם: הקלטת המפגש הפנומנלי במדעים | אתם בוחרים את הנושא למפגש הבא בסטודיו! | שפה אחידה להערכה בממ"ד תורני גבעת מרדכי | אשת החינוך שלנו היא אסנת נגר | ובפינה הדיגיטלית: משתמשי google classroom? גוגל משדרגים אתכם!

סופשבוע נעים ושבת שלום מביתא מחנכים!

#חדשנות_שצומחת_מהשטח

הערכה בתקופת קורונה | ענבל סיטון, מנהלת בית ספר עופרים

תארו לכם בערה קטנה שנמצאת בתוך כל אדם. הבערה היא הקשר ההדוק בין האדם לעצמו ובין האדם לקהילתו. בערה זו מוזנת על ידי משוב. המשוב גורם לאדם לצמוח, לפרוח, למצוא את ייעודו ולממש את עצמו. נכון, זה יכול להישמע פיוטי, אבל זה לגמרי אמיתי. בעיניי תהליך משוב הינו קריטי להתפתחותו של כל אדם כאשר נעשה נכון. אציג את תפיסיתי החינוכית בהקשר זה ואחבר לתהליך בית הספר עופרים, אותו אני מנהלת.
משוב נמצא בכל סיטואציה אנושית מלמדת בה הקהילה או אדם מגיבים למעשינו, להתנהגותנו, מהדהדים את תוצרנו, ומקדמים לבניית הערך, האישיות והזהות של כל פרט. כך הפרט צומח ויכול להשאיר את חותמו ותוצריו. נכון לציין כי משוב לא תמיד צריך להיות חיובי, אך בכדי שיהיה מצמיח צריך להשתמש בו במטה של תובנה ורגש נכונים. לאפשר לפרט להיות מאותגר בסביבה מטפחת. יעודו של משוב טמון בכל שלב בתהליך הלמידה.

בכותלי בית הספר המשוב בא לידי ביטוי בצורה של הערכה. הערכה כשמה כן היא- נובעת ומושרשת על בסיס ערך. כדי שההערכה תהיה משמעותית ומצמיחה היא צריכה להיות "הערכה ממנפת". כלומר שבכל שלב התלמיד יהיה במקום גבוה יותר מהשלב הקודם (יש צורך להגדיר מהו מקום גבוה). בהערכה זו ישנו דיאלוג בין התלמיד ובין הקהילה המעריכה (הורה, מורה, מטפל ועמית). התלמיד ממשב את עצמו והקהילה ממשבת אותו. התלמיד נמצא בתהליכי מודעות של נקודות החוזק ונקודות לחיזוק ומפעיל אחריות אישית. מייצר תוצרים, מתמודד עם אתגרים ובחירות.

בתהליך הפדגוגי שאנו עוברים בבית ספר עופרים אנו מבססים כל תהליך הוראה והערכה סביב שלושה מימדים. ידע, מיומנויות וערכים\הרגלים.

ידע– סובב סביב הוראת התוכן. ההערכה תהיה בבדיקת דרכים מגוונות מלבד מבחנים ובעיקר תושתת על יצירת תוצרים. חשוב להדגיש כי מעבר לתחומים עיוניים, הלמידה וההערכה יכללו גם ריבוי אינטליגנציות.

מיומנות– מיומנויות סובבות למידה מוטת עתיד, "מיומנויות המאה 21". בכל תהליך ההוראה התלמיד ילמד להעריך את עצמו ויקבל הערכה בתחומים הנוגעים להתפתחות אישית, לכישורי שפה, לעצמאות, לניהול עצמי, לחשיבה מסדר גבוה ליוזמה וליצירתיות, תקשורת ושיתוף, להתנהלות בעולם דיגיטלי, לחשיבה מסדר גבוה ועוד. כל אלה מחייבים למידה מטה קוגנטיבית.

הרגלים\ערכים– התלמיד יעריך את עצמו ויוערך על סמך ההרגלים והערכים שלו. הרגלים וערכים שהם בסיס החזון והלמידה בבית הספר. ביניהם עבודת צוות, משוב, עקביות, יוזמה, יחסים בין אישיים ותוך אישיים. ערכים כגון כבוד, אזרחות טובה, נתינה, טובה, שוויוניות ועוד.

שלושה מימדי הוראה והערכה אלה מתכתבים עם עולם מתחדש ומפתח. ומהו בעיני עולם מתחדש ומתפתח? עולם בו הפרט בעל משמעות ומשמעותי לקהילה, אקטיבי בתהליך הלמידה; פעיל באינטראקציות חברתיות ובעבודת צוות. יש בו ובין הקהילה קשרי גומלין (המבוססים על ערכים שמקדמים עולם טוב יותר). עולם בו התלמיד מפיק תוצרים, לומד לחשוב באופן יצירתי (ממציא את עצמו כל העת מחדש), עולם בו הפרט יודע להפעיל בחירה בתוך מגוון האפשרויות, וכן בעל יכולות רגשיות של חוסן והתמודדות עם משברים קטנים כגדולים. כמובן בכל אלה נכנסים אלמנטים טכנולוגיים (אך זה לא העיקר, זהו רק האמצעי).
מימדים אלה מחלחלים לכל תחום ויוצרים שפה פסיכו-פדגוגית (מאחר ולא ניתן להפריד את התחום הרגשי מהתחום הלימודי). תהליך זה מתנקז בסופו של דבר לתעודות המחצית.

בעת בניית "התעודה" בבית ספרנו, נזכרתי ברסיסי זיכרונות ובאסוציאציות שהעלתה בי הסיטואציה סביב קבלתה- תסריטים מלחיצים, תחרותיים, מנותקים מן ההתרגשות, מסתכמים בהערכות מספריות ומילים שגורות שכבר חזרו על עצמן והיו שייכות לעוד כמוני אבל לא יחודיות לי.
בהובלת הרכזת הפדגוגית של בית הספר, אסנת נגר, ביקשנו שהתעודות יראו אחרת, ידברו על תהליך של צמיחה והתפתחות, יסכמו תהליך, יראו כל ילד. תהליך שבו הילד מרגיש משמעותי ושייך. בו התלמיד מעריך את עצמו והצוות מעריך אותו. תהליך אשר נמצא בדיאלוג עם שלושת המימדים (ידע, מיומנויות והרגלים\ערכים). ביקשנו שהתעודה תשאיר חותם משמעותי עבור התלמידים.
כל זה היה ברציונל ובתכנון וכרעם ביום בהיר "נחתה" מגפת הקורונה.

במחצית זו, פגשנו את התלמידים מרחוק ומקרוב (את חלקם מרחוק כמעט לאורך כל המחצית). נלחמנו על נוכחות, על מצלמות פתוחות, על שיתופיות ואקטיביות. הצוות עבר טלטלה. היה צורך מחודש בהעברת העקרונות המנחים לפלטפורמה וירטואלית, כל זה בתנאים לא פשוטים שהעלו לא פעם גם קשיים רגשיים. הצוות שיתף פעולה באופן מעורר התפעלות. יחד עם זאת לאורך כל הדרך נשאלה השאלה: האם זה הוגן דווקא עתה לעשות את השינוי?

התשובה לכך הייתה ברורה. דווקא בתקופה זו כשיש קריסה של פרדיגמות היה צורך בתעודה מותאמת. היה צורך עמוק יותר בשינוי הערכה. הלמידה היא בכל דרך ושעל בחיים שלנו, היא חשובה מקרוב ומרחוק. במפגש אישונים או אחרי מסכים. היא בעלת ערך עליון. תמיד.
נעזרנו באנשים הטובים ביותר והצלחנו ליצור תעודה מותאמת לתקופה זו ובכלל.

מתן פורת בשירת התעודות | הערכה חלופית במדעים - מרים מנדלוביץ בסטודיו של ביתא

מתן פורת כותב באופן מדויק את השאלות שעוברות לכולנו בראש בבואנו לשקול מחדש את נושא התעודות, את הערך שלהן ללמידה ולתהליך אותו הן נועדו לשקף.

רוצים לשמוע עוד ממתן? בקרו בעמוד הפייסבוק שלו וקראו שירים נוספים!

WhatsApp Image 2021-02-18 at 17.23.44

עונת ההערכה בסטודיו של ביתא ממשיכה בהצלחה!

השבוע, מרים מנדלוביץ הגיעה לסטודיו עם רעיונות חדשים להערכה חלופית במקצועות המדעים, לדבר קצת על מחקר וגם על איך לבנות מבחנים חלופיים, כל זאת בראי הכלים הדיגיטליים וההכרח להשתמש בדרכי חינוך יצירתיות בעת מגפת הקורונה.

מוזמנים לצפות בהקלטת המפגש!

כותרת 7
עונת ההערכה בסטודיו של ביתא

הסטודיו של ביתא ממשיך בעונת ההערכה, והשבוע – אנדרו הלוי, שהעביר בשנה שעברה את סדרת מפגשי האנגלית שקיימנו בסטודיו ללמידה מרחוק, חוזר לשחזר את ההצלחה עם כל הטיפים שלו על ההערכה באנגלית. אל תפספסו:

סדרת מפגשי ההערכה המתקיימת בשבועות אלה מכוונת בעיקר לצוותי החינוך העל יסודי, אך רלוונטית למשתתפים מכל שלבי החינוך בהשראה ובפרקטיקות שהמפגשים מציגים.
צוותי חינוך יסודי, הייתם מעוניינים במפגשי סטודיו-הערכה שיהיו ספציפיים אליכם?
כתבו לנו מה תחום הדעת או הנושא הרלוונטי עבורכם:

מפגש תוכנית תכל'ס עם כל הפרקטיקות שצריך, תכל'ס

"משמח לשמוע דוברת שגם היא אחרי מהלך ארוך כמונו, ולהבין שוב שבחינוך לוקח כמה שנים טובות עד שמשהו מוטמע כמו שצריך."
"פיצחנו עכשיו את המודל שאנחנו רוצים! איזו תחושה כיפית! תודה!"

23 בתי ספר מהחינוך העל יסודי, 120 אנשי צוות מובילים ומנהלים נפגשו וירטואלית השבוע במסגרת תוכנית תכל'ס לדבר על למידה מולטידיסיפלינרית ועבודת צוות.

פתחנו את המפגש עם בתשי בנאי יהושע שהציגה את התוכניות לשינוי דרכי הערכה בבתי הספר והמשכנו עם הילי מרום מנהלת תיכון נופי גולן שהציגה את תוכנית גוונים – המודל הייחודי הפועל בבית הספר. גם נציגי תוכנית מגדלור שלנו, אורית בלוך מנהלת אולפנת צביה יצירתית ושלום וייל מנהל אורט פלך בנים תרמנו מנסיונם ונתנו השראה ללמידה רב תחומית.

תודה רבה לכל השותפים בבניית המפגש הנהדר!

כותרת 3
ממ"ד תורני גבעת מרדכי | אבישי פרינץ, מנהל בית הספר

אז מה זה בעצם הערכה מעצבת?

כדי להבין את זה, אולי כדאי להתחיל שלב אחד קודם.
בית הספר שלנו, ממ"ד תורני גבעת מרדכי, הוא בית ספר גדול- מכיל 25 כיתות. כשידענו שאנחנו נעים לקראת שנת קורונה, התחילו אצלנו גם התלבטויות בקשר להערכה. שאלנו את עצמנו מהי הערכה מעצבת? האם מתאים בכלל בשנה הזו לתת עוד פעם תעודות כמו בכל שנה?

בתחילת שנת הלימודים שוחחתי עם אייל אנקרי ועם מרכז החדשנות איפכא, עמם הייתי בקשר מאוד קרוב בבית הספר הקודם שלי, והתחלנו תהליך מחשבה על הערכה מעצבת ומה המשמעות שלה. מנח"י ייצרו פלטפורמה המתקשרת עם הנושא, אבל לפני שהשתמשנו בה, החלטתי לרכז את כל צוות הרכזים שלנו ולדייק לעצמנו מה אנחנו היינו רוצים שיהיה בתעודה. 

על מה יעריכו את הילדים? אולי כדאי ליצור תוכנית לימודים אישית (תל"א), אולי לייצר דיאלוג, אולי חונכויות, מה המטרה שלנו בתעודה? הרי לא מדובר בשנה רגילה, ויש פה הזדמנות אמיתית ללמוד מהשנה הזו גם להמשך ולשגרה. בואו נהפוך את הלימון ללימונדה!

התחלנו תהליך של דיוק התעודות, ונעזרנו במרכז החדשנות גוננים ובעיריית ירושלים שהציעו לפעול לפי שלבי ההתפתחות. גם עם ההצעה הזו, המשכנו לחשוב לעצמנו מה היינו רוצים לעשות כדי שהתעודה הזאת תהיה אפקטיבית. החלטנו – החלק המשמעותי ביותר זה דיאלוג! שיח בין מורה לתלמיד מאפשר ללמוד, לבנות לעתיד, לשאול מהם היעדים שלי? לאן הייתי רוצה להגיע? לא פחות מזה, מדובר על מיומנויות. מיומנויות רגשיות, מיומנויות של למידה – למידה עצמאית, עבודה בצוות, דחיית סיפוקים, כל המימדים האלה צריכים לבוא לידי ביטוי. הרי ילד שאנחנו רוצים להכין אותו לחיים, לא משנה לו כל-כך אם קיבל ציון של 60 או של 90 בעברית, אבל אם הילד יודע להתמודד עם טקסט באופן עצמאי ולהסיק מסקנות תהיה לו נקודת פתיחה מצוינת. הערכה שכזו מאפשרת לילד להבין במה הוא טוב, במה הוא פחות טוב. וזאת הערכה מעצבת. לגרום לילד להבין מהו היעד הבא.

אחרי שדייקנו והבנו מה אנחנו רוצים בתעודה, התחלנו לעבוד על התעודה עצמה. תהליך העבודה על התעודה היה מאוד מאתגר, כי רצינו לעשות הערכה מעצבת שבה המורים יושבים עם התלמידים, ואנחנו הרי נמצאים בסגר ובלמידה מרחוק השנה. הצלחנו להגיע לשעה בממוצע בה המורה יושב עם כל תלמיד, אליה כל תלמיד הגיע עם התעודה שלו וההיגדים הקשורים לשלבי ההתפתחות השונים, והם ביחד מגיעים לתובנות משותפות.

כבית ספר תורני החלטנו להרחיב את ההיגדים של שלבי ההתפתחות מעבר למיומנויות עצמן, אלא הרחבנו אותם גם למקצועות הליבה וגם למקצועות הקודש – היה חשוב לנו מאוד שנדבר כולם בשפה אחת. החל מהליכות ודרך ארץ וכו', דרך מיומנויות רגשיות ומיומנויות למידה (התאמה בה עזר לנו מרכז החדשנות גוננים), כולל מקצועות השפה, מתמטיקה, אנגלית, תנ"ך, תושב"ע…. בכל המקצועות עברנו לדבר במושגים הללו. גם בתורה וגם במתמטיקה – האם אני בשלב הנבט? או שמא אני בשלב מיומן ומפותח יותר? שלבי ההתפתחות הם ארבעה: נבט, עלים, פרח ושיח.
כאשר התלמיד מדבר בשפה אחת, שפה של שלב ההתפתחות בו הוא נמצא, ויודע להגדיר במה הוא עובד מצוין ובמה הוא עוד צריך להשתפר, הוא תמיד יוצא ממקום מוגדר של מה היעדים שלו להמשך, במה הוא טוב ובמה הוא רוצה להיות יותר טוב. אחרי שהתלמיד עבד עם עצמו, קיבל את כל ההיגדים וסימן איפה הוא חושב שהוא נמצא, מתנהלת שיחה בין המחנך לבין התלמיד, בין המורה המקצועי ובין התלמיד, בה דנים ומלבנים: התלמיד רואה את עצמו בצורה X, המורה רואה אותו בצורה Y, למה יש פער? בואו ננסה לדבר ולהבין. אותו תהליך של הידוק יצר מצב של מודעות עצמית מאוד גבוהה, בה התלמיד יכול להגדיר לעצמו במה הוא רוצה להתקדם ולהשתפר, וזו הדרך לצמוח קדימה. כששיח אמיתי מתרחש בין מורה לתלמיד אפשר לעוף עד השמיים. תעודה שמקדמת הדיאלוג מורה-תלמיד, תלמיד-הורה, מורה-הורה-תלמיד, מאפשרת להגיע רחוק עם הדמיון.

לתהליך שעבר בית ספרנו היו שותפים לתהליך כל צוות הרכזים והיועצות, ערן ברק ואחינועם קרמיניאן-שטיינמץ ממרכז חדשנות גוננים, ואייל אנקרי ממרכז החדשנות איפכא.

אסנת נגר | מחנכת, רכזת הערכה ומדידה, רכזת פדגוגית וחלק מצוות מוביל בבית הספר עופרים

"בתפקידי כמחנכת אני זוכה לראות את התהליכים אותם עוברים הילדים, ההתקדמות הקטנה כגדולה, הלמידה וההתפתחות לאנשים בוגרים וערכיים.

לשמחתי, זכיתי לאחרונה לעבור תהליך דומה עם צוות בית ספרי שבסופו יצאה לאור תעודה חדשה. תעודה שנולדה מתוך חלום ורצון להוביל תהליך משמעותי, מרגש וחדש. תעודה המשקפת את התהליך אותו אנו עוברים בבית הספר בשנים האחרונות, תהליך המשלב הערכה ומדידה, שימוש בשפת הימ"ה/ע (ידע, מיומנויות, הרגלים/ערכים) כשפה אחידה על כל הצוות הבית ספרי, ריבוי אינטליגנציות ושימוש במיומנויות המאה ה-21.

אני רואה חשיבות גדולה בהסתכלות קדימה, על הבוגרים שאנו מחנכים, מתוך הבנה כי העולם משתנה בכל רגע ויש חשיבות להכין את הילדים אליו. עבודת הצוות היא תחום עליו אנו שמים דגש, ראיית האחר וזיהוי הצרכים והחוזקות שלי ושל חבריי. לדעת מתי עליי להתפשר וכיצד לעמוד על דעותיי, לדעת למלא תפקידים שונים בקבוצה ולהוביל בתחומי החוזק והעניין שלי. מתוך כך אני רואה חשיבות בעבודה על מיומנויות המאה ה-21, מיומנויות הנותנות דגש על התפתחות אישית, כישורי שפה, ניהול עצמי, יצירתיות ויזמות, עצמאות, ידע טכנולוגי, שיתוף עמיתים ועוד.

התהליך היה מדורג, השתתנו בתחילה בסיס של מיפוי אחיד בית ספרי, ניתוח הנותן לנו מפה בית ספרית דרכה נדע מי זקוק לאלו מענים- ברמת הכיתה והילד. תוך כדי, הובלנו תהליך של שינוי דרכי ההוראה. הורדנו למינימום את הזמן הפרונטלי בשיעור, בנינו יחד בסיס הוראה לפי עקרונות הימ"ה במרחב. הילדים קיבלו אחריות על למידתם, הם החלו ליזום, ליצור, לבחור ולחקור בהנחיית המורות. גם המורות קיבלו הנחייה ועזרה בהשתלמות הבית ספרית ובהנחיית ענבל המנהלת ובהנחייתי. בד בבד, דיברנו בשפת המשוב והערכה. בעזרת דרכי רפלקציה שונות התלמידים מישבו את למידתם ובדרך זו גם המורות יכלו להעריך את התהליך הכיתתי והאישי של כל תלמיד.

החלום לשנות את התעודות בער בי כבר מספר שנים, היה לי חשוב שהתעודות יביעו את דרכי הלמידה ויעריכו את הילדים לפי הידע והמיומנויות עליהן אנו שמים דגש בבית הספר.
כאשר הגיעה הקורונה, הבנו שזאת ההזדמנות שלנו לחולל את השינוי אליו אנו שואפים. זהו שינוי שנוצר בתקופה בה בחנו שוב ושוב את דרכנו ודייקנו אותה ללא הרף.
בכדי שהתעודה תדבר את שפתנו, פתחנו את התעודה בהיגדים של מפתח הל"ב ומוכנות ללמידה. התלמידים הוערכו בציר התפתחות של שתיל הגדל (מתגלה/מתפתח/מסוגל/מיומן), רעיון אותו קיבלנו ממנח"י באהבה רבה.

מקצועות הליבה נכתבו בשלושה שלבים: התייחסות למיומנויות הידע, מיומנויות המאה ה-21 וכתיבה אישית של מורה לילד.
המורות, בהובלת רכזות המקצוע קבעו את יעדי ההערכה. יעדים עליהם שמו דגש במהלך המחצית ואותם הילדים הכירו מראש.
בשאר המקצועות המורות כתבו משפט אחיד לכל הכיתה – שוב, שילוב של ידע ומיומנויות המאה ה-21 ומשפט אישי המעריך כל ילד לפי התקדמותו. לפני קבלת התעודות כל מחנכת ישבה עם כל תלמיד בנפרד ויחד ערכו שיחה בה הילד העריך את עצמו לפי הפרמטרים של התעודה.

נקודה אחרונה וחשובה היא עיצוב התעודה, היה לי חשוב שהתעודה תהייה נגישה לילד, נעימה ומשמחת. לשמחתי, המעצבת שלנו הצליחה בכך.

תהליך זה היה ארוך וחשוב, צוות בית הספר שיתף פעולה וזהו תוצר משותף של כולנו. ברצוני להודות לענבל סיטון, מנהלת בית הספר על האמון ללא הסייגים והתמיכה בחלום שהפך למציאות."

הפינה הדיגיטלית (1)
Google Classroom עולה רמה

גוגל חינוך פרסמו לאחרונה 25 המסבירים איך להשתמש ב-Google Classroom לצרכים פדגוגיים. וכדובדבן שבקצפת – הסרטונים נוצרו ע"י מורים עבור מורים אחרים! למידת עמיתים גלובלית כבר כאן. הסרטונים ממוינים לפי נושא וצורך פדגוגי, ובכל אחד מופיע הסבר והדגמה לפתירת האתגר באמצעות התוכנה.

לצפייה בכל הסרטונים, לחצו >>

1. Justin Reich, מנהל המעבדה להוראה של MIT, בהרצאה שכולה חדשנות חינוכית. לפרטים נוספים והרשמה >>

2. הפקולטה לחינוך למדע וטכנולוגיה במפגש מתעניינים לתואר ראשון ב24.2. רוצים לקבל קישור למפגש? הירשמו ב>>

3. תוכנית עמיתים של "מפרש -מרחב ליזמות חינוכית" פותחת הרשמה! לפרטים לחצו >>

הסטודיו של ביתא ממשיך בסדרת המפגשים הבוחנים את נושא ההערכה מצדדים שונים, וכולכם מוזמנים! הצטרפו אלינו ונחשוב אם בכלל צריך הערכה, מהי הייחודיות של שיטות הערכה בכל תחום דעת, ומהם הכלים הדיגיטליים שיכולים לעזור לנו במשימה זאת.

ביום שני הקרוב: אנדרו הלוי, שהעביר בשנה שעברה את סדרת מפגשי האנגלית שקיימנו בסטודיו ללמידה מרחוק, חוזר לשחזר את ההצלחה עם כל הטיפים שלו על ההערכה באנגלית.

רוצים להירשם למפגש? מלאו את פרטיכם בטופס הבא: