הסגר השלישי מתארך, והתסכול והקושי העולים מצוותי ההוראה ומהתלמידים גוברים. כיצד נוכל להמשיך ולשמר מסגרת שייכות כיתתית, לתת תמיכה רגשית ולפתח מיומנויות למידה חברתיות?

השבוע בניוזלטר: כל מה שלמדנו משני הסגרים הקודמים על מענה רגשי חברתי מרחוק:

זהבה רוזנטל, מנהלת השפ"ח, על אפליקציית תמיכה למורים | מורים ותלמידים מדברים מהלב | כל מה שקרה השבוע בתוכניות שלנו | מיזם "עד הבית" בבית הספר "יובלים" | אשת החינוך שלנו היא לאה גולדשמיט | ובפינה הדיגיטלית – בית הספר פולה בין גוריון בלונה פארק וירטואלי!

סופשבוע נעים (וקריר), ושבת שלום מביתא מחנכים!

#חדשנותשצומחתמהשטח

חוסן רגשי בימי הסגר | זהבה רוזנטל, מנהלת השירות הפסיכולוגי החינוכי
WhatsApp Image 2020-08-06 at 13.34.34

"תמיד הכי חשוך לפני עלות השחר…"

פעם שלישית גלידה? בסגר הזה יותר מתמיד יש אור בקצה המנהרה ועם תקווה זו נביט קדימה, אך יחד עם התקווה נמצאת הדאגה. לנוכח ריבוי התלמידים אשר נמצאים במצוקה, רגשית, חברתית ומשפחתית, עלינו להמשיך ולפעול עם עיניים פתוחות לרווחה, עם הרצון להגיע לכל ילד ולא להשאיר אף אחד לבד, גם לא אתכם, מנהלים ומורים.
השירות הפסיכולוגי החינוכי נמצא אתכם גם בימים מורכבים אלו.

באפליקציה המצורפת בחרנו להנגיש עבורכם כלים ומתווים אשר יסייעו לכם בזמנים אלו. האפליקציה היא פרי עבודה משותפת של הגורמים המקצועיים במנח"י ובמשרד החינוך העוסקים בתחום הטיפולי הרגשי והחברתי.

 

כפי שתראו, בחרנו להתמקד בארבעה היבטים מרכזיים של החוסן: נראות, קשר עם אחר משמעותי, שייכות ומסוגלות. בתוך האפליקציה תמצאו כלים, מתווים לעבודה ומענים העומדים לרשותכם צוותי החינוך, התלמידים וההורים.

בכדי להטמיע שפה ותפיסה בית ספרית, חשוב להנגיש אותה לכלל הקהלים בפסיפס הבית ספרי, וחשוב לא פחות לנהוג מתוך דוגמה אישית. בעבודה לקראת שמירת החוסן של התלמידים, אל תזניחו את החשיבה על החוסן שלכם. מה נותן לכם כוח? ומה מאפשר לכם את המשך המנהיגות וההובלה בתקופה מורכבת זו? חשוב שגם אתם, מנהלים ומורים, לא תרגישו לבד. השקיעו גם בתחושת השייכות שלכם כצוות, הביאו לידי ביטוי את הכוחות והחוזקות שלכם, על מנת לחזק את תחושת המסוגלות הצוותית. חשבו מי הוא עבורכם המבוגר המשמעותי, והרשו לעצמכם להישען עליו.
הצוותים הרגשיים בבתי הספר, העו"סים, היועצים, הקב"סים והפסיכולוגים נמצאים כאן, על מנת לסייע במה שניתן. בתקופה האחרונה פותחו במנח"י מענים ייעודיים לתקופה זו – השתמשו בהם והנגישו את המידע לצוותים ולקהילת ההורים בבית הספר.

לאפליקציית "זמן חוסן" לחצו כאן >>

כן, אני מודה, זו בחירה להאמין בה,
בנדיבות הטובה.
זו בחירה בתקווה חכמה.
באמונה שאחרי הכול יש איזו רשת טובה
הפרושה בינינו.
שיש רצון בסיסי לעשיית טוב בין כל
ברואי העולם.
זו החלטה מודעת לשמוט, להרפות
מכל היאחזות ברשת מתעתעת של
ציפיות צרות, ולהתרומם מעליהן.
להתמסר לטוב שיגיע אלינו בזמן ובקצב
שמתאימים לו, ולהמשיך מצדנו לתרום,
להוסיף למאגר הגדול, להרבות חסד
בעולם.

מורים ותלמידים מדברים מהלב: סגר שלישי

חן עמרם מבצעת את גרסת הקורונה לשירה המוכר "להיות מורה", וחולקת שבריר מהתסכולים המלווים את הצוות החינוכי בתקופה זו, ומלמדת אותנו שיעור חשוב על תקווה.

סתם | יותם בז'ה, תלמיד בכיתה י"ב

חשבתי לעצמי שכל המצב הזה סתם. הקורונה, הממשלה, הבעיות, אנחנו נמצאים בתקופה שאין בה אפשרות לעשות כלום. העצמאיים לא מצליחים להרים את הראש מעל המים. משרד החינוך בכלל לא מקשיב לתלמידים, הממשלה בעצמה כבר לא יודעת מה קורה וכך גם אנחנו איננו יודעים מה העתיד צופן, אבל זה סתם, בדיוק כמו שכל המצב הזה סתם.

חשבתם לעצמכם פעם שאולי הכול מזויף? הממשלה, הקורונה, החיים מזויפים? כמו שזה נראה ככה כולם מתייחסים להכול – בזיוף. "סגר", מושג שכולנו מכירים לאחרונה, אך מרגיש שזו רק מילה שאין לה התייחסות בדיוק כמו שאין התייחסות להרבה מהדברים שקורים בארצנו. אז איך אפשר לצפות מאיתנו להתייחס למילה כשהמילים שאנחנו מוציאים לא מקבלות יחס? למה שהיחס יהיה הוגן לכל אחד אם ההתייחסות לכל אחד היא שונה?

אפילו אלה שצריכים להוות דוגמה נותנים הרגשה שהכול לא אמיתי. אנחנו נמצאים במצב נורא, אם לא הכי גרוע שהיה פה. נכון שהמגפה הזו נוראית ואין איך להשתלט עליה, אבל זה אומר שאי אפשר להשתלט על המצב בארץ? אני תלמיד תיכון שמסתכל על הכול ולא יודע מה לעשות. אני מרגיש שהעתיד עדיין אינו מזהיר והמצב הזה עושה לי רע. מערכת החינוך חושבת שילדים ומורים מסוגלים לשבת מול מסך מחשב במשך יותר מארבע שעות רצוף בכל יום – יש ילדים שלא היו מסוגלים לשבת בכיתה יותר מארבע שעות! לשים אותם מול מחשב ולצפות שהכול יהיה בסדר זה לא הגיוני. יש ילדים שבלי המסגרת הזאת מאבדים את הצפון ואינם יודעים איך לגשת לכל מה שקורה, אז הם בורחים כי הם לא מצליחים. ונכון, בית הספר אכן מקשיב לחלק מהתלמידים, אבל זה רק לחלק מהתלמידים. תלמידים שלא נכנסים לזום יקבלו חיסור. אנחנו מקבלים עבודות כל יום, גם אם היה לנו שיעור בזום. לא מספיק שישבנו ארבע שעות מול המסך, אנחנו צריכים לעשות עבודות בסוף וחלקן גם יכולות לקחת יותר משעתיים? זאת אומרת שבסך הכול אנחנו נמצאים בין 6-7 שעות ביום מול מסך? ילדים שאינם מצליחים לעשות זאת בבית הספר בחיים לא יוכלו לעשות את זה בזום. כשאתה נמצא בבית מול המחשב וצופה במורה מדברת ומדברת, אחרי ששמעת מורה אחרי מורה מדברות, ברור שאתה תנסה למצוא תעסוקה אחרת. כי אין אופציה אחרת. אתה נמצא בבית שלך עם הדברים שאתה הכי אוהב בעולם ואז מאשימים אותך שאתה לא בסדר למרות שאתה יודע שאתה בסדר, אבל אתה תגיד הכול – כי הם שולטים באיזה ציון תקבל ואיך התעודה שלך תראה בסוף. אז נכון, צריך להשקיע ולהשקיע הרבה, אבל איך נשקיע אם ההרגשה היא שלא משקיעים בנו?

ישנה הרגשה שמערכת החינוך רוצה שאנחנו נתאים אליה, במקום לחשוב איך היא מתאימה את עצמה אלינו. אתם אלה שצריכים לחנך, ללמד, לעבוד, להסביר על העתיד, להראות לנו את הדרך הנכונה. לא פלא שילדים לא מוצאים את עצמם. אחרי 12 שנות לימוד בהן אתה שומע מאנשים מבוגרים ממך שכל מה שאתה לומד עכשיו אינו מתקרב למה שקורה בעולם בחוץ, ומערכת החינוך ממשיכה בשלה ושואבת אותנו לתוכה בלי לשים לב, הרי אין לנו באמת מה לעשות אלא להתאים את עצמנו אליה.

אני בקרוב מסיים את השנים שלי בבית הספר, ואני דואג שהמצב לא ישתנה והכול יישאר אותו הדבר. בסופו של דבר אנחנו הדור הבא ואם לא יחנכו אותנו לשנות ולחשוב בצורה אחרת המצב יישאר אותו המצב. אבל מה זה בעצם משנה, בסוף הכול סתם.

כותרת 7
השבוע בביתא: מסכמים שבוע של למידה ופיתוח עם משתתפי התכניות שלנו!

מסכמים שבוע עמוס של מפגשי למידה ופיתוח עם התכניות שלנו!

תכנית תכל'ס לחינוך העל יסודי – יואב ויימן מערי חינוך הגיע ללמד אותנו על "מודל הנבחרת", תוכנית כיתתית המאפשרת לכל תלמיד לקבל תפקיד המתאים לכישוריו, מנצל את חוזקותיו ונותן ביטוי ליצירתיותו.

קלאסמאסטרים – התחלנו להעלות את יחידות הלימוד שבנו המורים שלנו לאתר "אקדמיה בענן"! צפו לעדכונים בקרוב מאוד…

אקדמיה בענן למזרח העיר – קיימנו שני מפגשים של התכנית. קבוצת CBL למדה את כל מה שצריך לדעת על בנייה ותכנון של פרויקטים מא' ועד ת', וקבוצת PBL, קבוצה נוספת של מודל הנבחרת מבית "ערי חינוך", דיברה על חלוקת התפקידים בכיתה ועל כלים למורה כמנטור.

הסטודיו של ביתאליאור צורף מחברת Leave a Mark לימד אותנו את כל מה שרצינו לדעת ולא חשבנו לשאול על בנייה ופרזנטציה של מצגות עם מראה מקצועי בכלים פשוטים וקלים לשימוש.

אחרי שבוע כזה, איך אפשר שלא לחכות לשבוע הבא?

כותרת 3
בית הספר "יובלים" עד הבית | פנינה פלג-כהן

"יובלים" – הינו ביה"ס לחינוך מיוחד, בדגש רגשי-נפשי. בביה"ס כ- 55 תלמידות בארבע כיתות דו גילאיות. כל כיתה מלווה בשתי מחנכות, שתי מדריכות ומטפלת רגשית כיתתית. בנוסף, לכל תלמידה יש טיפול רגשי אישי. עבודת צוות או כפי שהיא מכונה אצלנו: "הצוותיא" – היא חלק מהאני מאמין הבית ספרי שלנו הבא לידי ביטוי גם בימי הסגר.

הסגר השלישי "תפס" אותנו לגמרי מוכנות – ספונטניות ויצירתיות הן שם המשחק, ביום-יום שלנו.

הנהלת ביה"ס ראתה צורך לראות את התלמידות ויחד עם זאת לראות את הצוות, מתוך הבנה שצוות מוכל יוכל להכיל את התלמידות. מעגלים של "רשת ביטחון" נטוו במבנה ספירלי ואפשרו רגעי חמלה וחסד.

יעקב לוי מורנו, אבי הפסיכודרמה, כתב שספונטניות הינה "תגובה חדשה למצב ישן" .

בחודשי הקיץ צוות ביה"ס יצר ערכה מדהימה – "יובלים עד הבית – יוצאים מהקופסא, ערכת כלים למורה ביובלים לשנה היברידית" שכוללת פעילויות המתאימות לאוכלוסיית ביה"ס ולאתגרי תקופה זו; הערכה כוללת פעילויות מותאמות בזום. הכנת הערכה חידדה את צרכי התלמידות והכינה את הצוות ליום שאחרי.

בנינו מערך סביב כל כיתה ופתחנו לה קבוצת ווטסאפ. בקבוצה היו שותפות כל נשות הצוות שהיוו "רשת ביטחון" לתלמידות ואחת לשנייה. הכיתה הובלה ע"י המחנכות והוחזקה ע"י "כפר שלם"; התלמידות שלנו קיבלו מענה רחב שכלל : "זמן הנעה" ו-"זמן הנאה". 
התבצעה למידה מרחוק מתוך תפיסה בית ספרית שהכלי הלימודי הינו טיפולי, ומחזק את תחושת היציבות.

איך נראית שגרת הלימודים בבית הספר?

מתחילים את היום בשוקו של בוקר קבוצתי / פרטני, לשמוע איך עבר היום ואיך התעוררנו הבוקר.

ממשיכים בשיעורי השפה שם שמים דגש על "עברית רגשית" באמצעות טקסטים ושירים ברוח התקופה, לצורך חיזוק תחושת האוניברסליות, והמשך בניית ארגז הכלים להתמודדות עם מצבי חיים שונים.
כל התלמידות ממשיכות בקבלת טיפול רגשי פעם בשבוע עם המטפלת האישית.
כל תלמידה מקבלת ביקור בית עם ערכה בה נמצאים משחקים (סולמות ונחשים, חבל קפיצה, דפי צביעה, מנדלות ועוד). המשחקים באים לידי שימוש גם ב"זמן ההנאה" בזום הכיתתי.
כל התלמידות זוכות לקבל שיחת טלפון יומית מאשת צוות אחרת, לצורך הפוגה ובדיקת "מה שלומך?". תחושת הנראות שמאפשרת את כל זה הייתה חיונית ומשמעותית.
ניתנים שיעורים פרטניים לבנות לצורך השלמת פערים כמו גם מענה אישי. בין השיעורים יצרנו "חלונות איוורור", שם אנו מקיימים שיעורי חברה והפעלה ע"י בנות השירות המקסימות שלנו – דבורה ולירון .
במקביל, מתקיימות שיחות להורי הבנות לבדוק אם ישנו צורך מיוחד שעולה ואליו נוכל לתת מענה.

מסיימים את היום בסיפור לפני השינה – התלמידות מאזינות לסיפור לפני השינה שמוקרא להן ע"י אחת מנשות הצוות.  
אנו מעשירות את התלמידות בשיעורי אמנות ומיחזור עפ"י יצירותיו של חנוך פיבן. התלמידות יצרו דיוקנאות אישיים ושלחו את התמונות בקבוצה הכיתתית תוך יצירת שיח על בחירת חומרי המחזור והתוצר האישי הסופי.
התלמידות נחשפו לשיעורי אמנות העוסקות במונוכרום. הן אספו חומרים בצבע אחיד ויצרו קומפוזיציה (חיבור) ביניהן והציגו עבודות בצילום ובציור. שליחת צילומי העבודות אפשרה שיח מקרב ואישי והדגישה את הקומפוזיציה בין התלמידות, לצד השוני.
מועצת התלמידות נפגשה בזום, והמשיכה לעבוד על ערכי הקבוצה, גיבוש, עבודת צוות והקשבה, והעלאת רעיונות ליום שאחרי.
נשארנו בקשר קרוב גם מרחוק: שלחנו סרטונים וקיימנו שיחות ווידיאו אישיות.
ולסיום – הפקת העיתון "יובליתון" בדגש על תקופת הסגר והבידוד, אשר מלא בתוצרים של התלמידות שנוצרו במשותף בכל המפגשים .
בנוסף חולקו כ – 15 מחשבים לתלמידות כדי לאפשר המשך רצף בלמידה ולהקל על המשפחות שהיו זקוקות למחשב נוסף.

נמשיך בצוות – חלק מנשות הצוות חלו בקורונה וחלק שהו בבידוד.
צוות המטפלות הזמין את נשות הצוות ל"מפגש אישי" על כוס קפה, מתוך הבנה והכרה שדווקא בימים אלה אנו זקוקים יותר מכל לשתף ולהרגיש את הביחד.
ישיבות הצוות התחלקו, חלקן הוקדש לשיח על התלמידות וחלקן לשיח אישי, כדי לבדוק את שלומן האישי והמשפחתי. מי שנזקקה לסיוע אישי זכתה למענה דיפרנציאלי.
מה רבה הייתה ההפתעה שלא מדברים על התלמידות, וכמה אוויר ההפתעה הזאת הכניסה בקרב הצוות.
נשות הצוות ששהו בבידוד קיבלו מארז מתוק הביתה, ואלו שחלו בקורונה קיבלו פיצה לכל בני המשפחה.
יצרנו משימות בהן ניתן היה לומר – תודה! ויובלים של פרגון והערכה זרמו עם הומור ורוח טובה;

בתהליכים מקבילים התגייסות הצוות אפשרה את התגייסות התלמידות.
בזמן אמת ידענו מה מצבה של כל תלמידה תוך זיהוי הצורך שהיא הכי זקוקה לו. מי שהזדקקה לעטיפה רגשית קיבלה תגבור בהתאם למפגשים האישיים, הטיפולים והתמיכה. מי שבחרה במענה לימודי רחב יותר – אותגרה במשימות לימודיות אישיות.
בתקופה מורכבת ומאתגרת הצלחנו ליצור הרבה ביחד ולמצוא את הטוב.

לאה גולדשמיט | רכזת תל"א ומחנכת כיתה י"א בתיכון ויצו בית הכרם

לאה בעלת תואר ראשון B.E.D בחינוך מיוחד ומתמטיקה ו M.A בייעוץ חינוכי.

'מהיום שהתחלתי לעבוד בהוראה, אני מלמדת בתיכון ויצו בית הכרם, בי"ס מדהים עם צוות משובח ואיכותי. אני מחנכת כיתה י"א ורכזת תל"א (תכנית לימודים אישית). זהו בית ספר לחינוך מיוחד כוללני לנערות ונערים עם הפרעות התנהגות קשות, בעיות נפשיות ורגשיות ולקויות למידה.

אני גם מדריכה צוותים חינוכיים בבתי ספר נוספים של משרד החינוך במסגרת תוכניות הכנה לחיים "לב 21". השנה, בית הספר שלנו מתייחס ללמידה הרגשית-חברתית כדגל, כשהתל"א מהווה ציר מארגן של כל התכניות שמתקיימות בבית הספר.

אני מרכזת את תחום התל"א יחד עם צוות מדהים, ששואף גבוה להתמקצעות ולדיוק העבודה שלנו עם התלמידים. בצוות התל"א שותפות מנהלת בית הספר, סגנית בית הספר, הרכזת פדגוגית ואני. יחד, בחרנו מספר מיומנויות שעליהן מבוססת התל"א. המיומנויות מתחלקות ל-6 תחומים: ניהול עצמי, מודעות עצמית, מסוגלות, קבלת החלטות מושכלת, מודעות חברתית בין-אישית ותפקודי למידה וחשיבה. מיומנויות אלה מבוססות על מודל SEL ללמידה רגשית-חברתית, על החזון הבית-ספרי שלנו ועל תפקודי הלומד במאה ה-21. כל תחום מתחלק למספר מיומנויות, למשל, ניהול עצמי מכיל בתוכו מיומנויות כגון ניהול זמן, משמעת עצמית, התמדה, גיוס מוטיבציה ועוד'.

WhatsApp Image 2021-01-21 at 21.41.19

כל תלמיד עובר מסע אישי להשגת מטרותיו בתל"א. התהליך מתחיל בחקר באמצעות מיפוי התנהגותי. על בסיס המיפוי אנחנו בוחנים אילו מיומנויות דורשות פיתוח אצל התלמיד, וממשיכים לבחירת מטרות עצמאית של התלמיד לתל"א שלו. כל התהליך נעשה תוך שיח מתמיד עם התלמיד לפיתוח מודעות עצמית לכוחות המקדמים שלו ולכוחות המעכבים. כל צוות ביה"ס שותף למסע, החל מכתיבת המיפוי ודיוק המטרות. בסופו של דבר, התלמיד בוחר על איזו מטרה הוא הולך לעבוד, מתוך הנחה שבחירה אישית היא קריטית בתהליך של שינוי. חשוב לנו שהתלמיד יתחבר לתהליך ויהיה פעיל.

במערכת השעות הכיתתית יש "שעת מסע". שעה זו מתקיימת ב"חדר פרפרים" מעוצב באופן ייחודי וטכנולוגי. בשעת המסע כל תלמיד בונה תוצר רפלקטיבי באמצעים דיגיטליים. תוצר המשקף את התהליך האישי שהוא עובר במסע. התוצרים נעים מפודקאסט, קומיקס או ספר דיגיטלי ועד לפדלטים.

בצד המערכתי אנו בונים בהדרגה את כלל התהליכים והתכניות בבית הספר כך שיתמכו בתהליך של התל"א. הוספנו למערכת השעות שיעורי "תובנה", בהם תלמידים לומדים את השפה הרלוונטית לתכנית- "מפת המיומנויות". מושגים כמו חוסן אישי, אמפתיה וכבוד לאחר נלמדים תוך כדי התנסות ועם דגש על שיח חברתי-רגשי וחיבור לחיי הלומדים, לגיל שלהם, לצרכים שלהם ולמצבם הרגשי. התלמידים פעילים בלמידה שלהם, והמחנכים מתרשמים מהפתיחות ומהאופי המרתק של השיח הכיתתי.

בנוסף, למחנכים יש שעות פרטניות קבועות במערכת המיועדות לפגישה אישית עם כל תלמיד. המטרה היא שהמחנך יהווה מנטור לתלמידים, בהשראת המנטור שמלווה את צוות ההיגוי של התל"א בבית ספרנו, ניר רווה. השאיפה היא שהמחנכים יעברו הכשרה להשתמש במנטורינג מול התלמידים. אנחנו משתתפים בפרויקט של מנח"י שנקרא מ'חדש, בו גיבשנו עקרונות פדגוגיים, עליהם מבוסס ריהוט הכיתות מחדש. הכיתות יעוצבו באופן חדשני המאפשר למידה היברידית, ניהול עצמי, טיפוח לומד עצמאי וכמובן שיח חברתי-רגשי.
אנו שואפים באופק הפדגוגי שלנו שכל תחום תוכן, גם אם מדובר בשיעור ספרות, או תנ"ך, אזרחות וכו'- יהיה לו חיבור רלוונטי ומשמעותי לחיים של הנערים/ות וחיבור לפיתוח המיומנויות.

ישיבות הצוות גם הן מבוססות על התחומים והמיומנויות של התל"א: אם פעם היינו עורכים ישיבה פדגוגית בה התלמיד מתואר בפרמטרים של תחום חושי-מוטורי, מצב קוגניטיבי וכו', היום מדובר על פרמטרים עכשוויים יותר, הדרושים להשתלבות במאה ה 21- המיומנויות שהוגדרו בתל"א.

אחד השינויים הגדולים שנעשו השנה בהשוואה לשנים קודמות בעבודה על התל"א היא המעורבות של כל צוות בית הספר סביב התוכנית האישית של הילד. אם בעבר זו הייתה נחלתו של המחנך להיות אחראי על כל פני התוכנית, עכשיו פיתחנו טופס דיגיטלי, דינמי ושיתופי. כל איש צוות שקרוב לתלמיד, הן מבחינה טיפולית והן בפן הלימודי, לוקח חלק ביישום התוכנית. החל מכתיבת המיפוי ועד לתוכנית עצמה שבה לכל איש צוות יש אופציה לקחת חלק בסדירות. התהליך מקיף את הילד בכל נקודות הממשק שלו עם הצוות ובהווי הכולל של בית הספר.

הפינה הדיגיטלית (1)
ברוכים הבאים ללונה פארק של בית הספר פולה בן-גוריון!

בית הספר פולה בן-גוריון מדגימים שימוש נפלא בלי Genially, המאפשר יצירת תוכן אינטראקטיבי מסוגים שונים.

ב-"פולהפארק" התלמידים משתמשים במפה מונפשת על מנת להרכיב את מערכת השעות שלהם בצורה עצמאית, ולבחור בכל יום 3 פעילויות אותן הם רוצים לעבור. ה"מתקנים" מגוונים ביותר, משעת סיפור וסדנת ריקודים ועד להכנת פיצה וחדרי בריחה.

רוצים ללמוד עוד? לחצו על התמונה והיכנסו למתחם ה-"פולהפארק"!

1. Feelter, מוצר חדש המעודד תקשורת מודעת במטרה לפתח אחריות אישית אצל תלמידים, מזמינים אתכם לקחת חלק בפיילוט שלהם!

2. Select Star הוא כלי המציע ליווי תלמידים העולים לכיתה י' בתהליך בחירת המגמות שלהם. למידע נוסף כנסו לאתר >>

3. מערך המו"פ במשרד החינוך הוציאו ארגז כלים לתקופת הסגר עם דוגמאות מבתי ספר מצטיינים. לקריאה נוספת >>