הספירה לאחור החלה!

ימים
שעות
דקות
שניות

הפעם בניוזלטר > חמישה ימים לקראת אירוע הלמידה ההיברידית הגדול של הקיץ, בואו לשמוע מה יהיה שם:

המומחים שלנו נחשפים | מה הולך להיות בסדנאות שיועברו באירוע? | חדר המורים של אולפנת פסגת זאב מגיע בהרכב מלא | אשת החינוך שלנו השבוע היא הילי זוורו שגם תתארח בהקאתון | והזדמנות אחרונה לאשר את הרשמתכם לקראת המירוץ המשותף לראשון בספטמבר:

סופשבוע נעים ושבת שלום מביתא מחנכים!

#חדשנות_שצומחת_מהשטח

טעימה מהסדנאות והמסלולים שבהם נעסוק בהאקתון :

מסלול למידה חברתית רגשית | בהנחיית ד"ר נורית פלזנטל ברגר מהשפ"ח
אנו מתחילים שנת לימודים שלא ברור עדיין בדיוק איך תתנהל ותצריך גמישות ולמידה תוך כדי תנועה. בתי הספר משקיעים אנרגיה רבה בהתארגנות לקראת שנת הלימודים הבאה ברמה הטכנית, הפדגוגית והבריאותית. בתוך הנושאים החשובים הללו, אל לנו לשכוח את ההיבט הרגשי-חברתי שהוא הבסיס ללמידה, הקשר בין המורה לתלמיד ובין התלמידים לבין עצמם, הקשר בתוך הצוות והקשר עם ההורים והקהילה. על כן רגע לפני, ננסה לדמיין את ספטמבר ולחשוב את התחום הזה, ביחד עם חוסר הוודאות בתוכה כולנו מתנהלים.
.

חשוב שניקח בחשבון כמה יסודות לעבודה בבתי הספר לגבי כיתות שיפגשו רק חלק מהשבוע..
– יחסים הם הבסיס ללמידה גם מרחוק
– שוויון הזדמנויות לקבוצות שונות- חשיבות לקחת בחשבון צרכים של אוכלוסיות שונות
– סוכנות עצמית של תלמידים
– זמן זהב- הזמן של המפגש פנים אל פנים עם תלמידים זמן יקר שצריך לנצלו
– טיפוח קשר עם הורים וקהילה כמעטפת ללמידה וקשר חברתי
– יצירת למידה ארגונית מתמשכת של התהליך תוך כדי תנועה

למידה היברידית היא הזדמנות לחשוב מחדש איך יוצרים מוטיבציה פנימית ללמידה דרך הגורמים הללו

מסלול איך להיות מורה היברדי | בהנחיית הדס גלעד והילה ברגר ממכון כרם
עם פרוץ מגפת הקורונה וסגירת בתי הספר, התארגנו בתי הספר באופן מידי ומרשים לתת מענה להוראה מרחוק.

הצעדים המרכזיים שננקטו היו מעבר להוראה דרך תוכנות כגון זום או גוגל מיט, שאפשרו לשחזר במידה מסוימת את הלמידה שהתרחשה קודם לכן בכיתה ולהעביר אותה למדיום דיגיטלי.
ככל שחלף הזמן, התברר שלמידה בזום מציבה אתגרים רבים. לא לכל התלמידות.ים יש ציוד מתאים; לא בכל בית יש תמיכה מתאימה ותנאים לישיבה ממושכת מול מחשב; ישיבה פסיבית מול מסך במשך שעות היא בלתי אפקטיבית ומייגעת; תלמידות.ים הולכות.ים לאיבוד בטישטוש הגבולות בין הבית לבין בית הספר ועבור חלקם הקושי לאסוף עצמם ללמידה בימים כתקנם הפך לבלתי אפשרי בעיתות משבר.

למרות זאת, היו גם תלמידים ותלמידות שהתגלו למורים דווקא בסביבה זו וכאלה שהלמידה עבורם הייתה טובה יותר בתנאים האלה. הסוגיות הרבות שצצו בעקבות ההתנסות בלמידה מרחוק חיזקו בקרב מורות ומורים את ההבנה שלמידה מרחוק זה לא העברה של הלמידה בכיתה למדיום דיגיטלי אלא שנדרשת חשיבה מחדש על תהליכי הוראה-למידה.
ההתארגנות לשנת הלימודים הקרובה צריכה לתת מענה לצורך ההולך וגובר מצד מורים להכיר עקרונות מעשיים לתכנון הוראה מרחוק שתוכל להביא בחשבון את המשתנים שמקדמים הוראה מסוג זה ושיתנו מענה לאתגרים שהיא מציבה בפניהם.

עירית מרחב | מורה, ומומחית לטכנו פדגוגיה

היברידיות היא השילוב בין מגוון של כלים והזדמנויות כדי ליצור חוויה אחת שלמה אשר מתאימה למצבים מרובים.
בתקופת הקורונה חווינו עומס גדול במתן משימות והצורך בבדיקתן, הוראת שיעורי למידה מרחוק שדימו את השיעור הפרונטלי בכיתה, שלל מידע שזרם אלינו בערוצים שונים: וואטסאפ, מייל, סמס, טלפון ועוד… 

אז איך עושים סדר בכל זה? איך בוחרים כלים דיגיטליים שתומכים ומארגנים את הלמידה? איך יוצרים יחידות לימוד המתאימות לכל מצב שיבוא, גם אם יפתיע אותנו? איך מעודדים ומטפחים למידה עצמאית? 
הנכם מוזמנים לסדנא פעילה בנושא ארגון הלמידה, המתאימה ללמידה מרחוק, מקרוב ומה שביניהן. 

אם אתם מתכננים להגיע, ואישרתם הגעה, אתם בטח כבר ממש סקרנים לקראת מה
שהולך להיות…
קבלו הצצה למרצים ולמומחים המעולים שכבר מחכים לפגוש אתכם!

והפעם: הופעת אורח מתל אביב!

הכירו את הילי זוורו, מורה לאנגלית בבית ספר, רכזת תקשוב, בוגרת קורסי המחנכים של גוגל ושל מייקרוסופט.
כיום הילי מרצה לפדגוגיה חדשנית, טכנו-פדגוגיה ויזמות חינוכית במכללת סמינר הקיבוצים ומכללת תלפיות בחולון ועוסקת בפיתוח מקצועי והנחיית מורים במרכזי פסגה ובמשרד החינוך.
בעלת הבלוג "זינוק לחינוך" המתמקד בנושאי חדשנות וטכנו פדגוגיה במאה ה ב21 באופן יצירתי ומעורר השראה.

הילי טוענת שהאתגרים הגדולים של מערכת החינוך כיום הם איך להעלות את המוטיבציה של המורים והתלמידים. והפתרון לכך בעיניה הוא לתת יותר אוטונומיה.

תנו למורים לבחור מה ללמד, הם מכירים הכי טוב את התלמידים שלהם ויודעים מה יכול לקדם אותם. מורים יכולים לתת לתלמידים הרבה יותר אפשרויות בחירה במשימות, להקליט שיר/פודקאסט/סרטון אנימציה/ סרטון במרחב של העיר או לכתוב חיבור אישי, להשתמש בטכנולוגיה או לא, לבחור את האפליקציות כדי ליישם את החומר הנלמד באופן יצירתי.
הבלוג שלה מנסה לענות על הצורך הזה.

הבלוג הוקם מתוך המון יצירתיות ורצון להרחיב את מעגל ההשפעה והוא עוסק במישחוק דיגיטלי, אינטרקטיביות ורלוונטיות. יש לו כבר מעל 340,000 צפיות! הילי הופכת את השיעורים לרלוונטים, מגניבים ומעוררי עניין כשהיא משלבת בהם משחקים דיגיטלים. תוכלו לפגוש אותה בהקאתון שלנו – בו היא תעביר סדנא שאסור לפספס!

מוזמנים להתרשם בעצמכם מהבלוג שלה כאן

כותרת 3
WhatsApp Image 2020-08-20 at 14.28.06

מעל ל120 צוותים נרשמו לאירוע, אבל מהצוות של אולפנת פסגת זאב הכי התרגשנו – ראינו ש35 מורות נרשמו, והבנו שהן מתכוונות להגיע להאקתון בהרכב מלא!

כל חדר המורים מתגייס להאקתון. מבחינתן, זהו יום ההיערכות שלהן ללמידה היברדית, ואנחנו סופר מתרגשים לאפשר להם, ולשאר המשתתפים, את מרחב העבודה כדי לתכנן את ספטמבר ואת השנה כולה, ומבטיחים לעשות את המקסימום כדי שהן יקבלו מאיתנו את הכלים הטובים ביותר והמידע הכי רלוונטי בתחום.

גם אתם מגיעים בהרכב מכובד לאירוע?
ציינו את זה באישור ההרשמה ממש כאן ואולי תקבלו הפתעה! 

כותרת 6
  1. גליון סקופ מס' 9 של אגף מו"פ משרד ניסויים ויוזמות אורז מזוודה ויוצא להרפתקאה. רוצים לקחת בה חלק? לחצו כאן
  2. רוצים להעמיק עוד? באתר Emerald Publishing העניקו גישה ל-42 מאמרים אקדמים שנכתבו בהקשר של הקורונה כדי לתמוך במאמץ החינוכי בתקופה זו, למעבר לאתר לחצו